Xenon Racer

Xenon Racer

6,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 6.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
3DClouds
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
26.03.2019
Europa:
26.03.2019
Producent:
3DClouds
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
26.03.2019
Europa:
26.03.2019

Xenon Racer - opis gry

Xenon Racer to gra wyścigowa w konwencji future-racera wyprodukowana przez studio 3DClouds i wydana przez Soedesco. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Produkcja studia 3DClouds to gra traktująca o wyścigach przyszłości, które rozgrywają się w 2030 roku. W tych czasach ludzie zaczęli przesiadać się do latających pojazdów, dlatego zorganizowane zostają zawody, w których uczestniczą ostatnie samochody na kołach. To właśnie w nich przyjdzie nam uczestniczyć.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Xenon Racer posiada czysto zręcznościowy model jazdy. W momencie premiery porównywano go do serii Ridge Racer autorstwa Namco/Bandai Namco, gdyż -- tak jak we wspomnianym cyklu -- istotną częścią zabawy jest umiejętne wykonywanie długich, efektownych driftów. Oprócz tego podczas jazdy możemy przejeżdżać przez specjalne panele, a te nabijają baterie (są trzy; widać je w prawym dolnym rogu), dzięki którym zyskujemy możliwość skorzystania z boosta. Ważne jest ponadto to, by nie rozbijać się po ścianach - samochody mają bowiem określoną wytrzymałość. 

Xenon Racer oferuje kilka wariantów rozgrywki. Ten najważniejszy to mistrzostwa (Championship), które pozwalają nam wziąć udział w rozmaitych zawodach - zaczynamy od tych najmniej prestiżowych, a następnie pniemy się stopniowo w górę, kończąc na World XRC Hybrid Prototype Tournament. Zawody odbywają się w wielu zakątkach świata, np. w Bostonie, Tokyo, Miami, Paryżu, Dubaju itd.

Oprócz mistrzostw dostępny jest też pojedynczy wyścig, multiplayer (dla maksymalnie ośmiu osób), a także Edge Mode pozwalający nam szlifować umiejętności. Ponadto na uwagę zasługuje też Garage, w którym możemy modyfikować nasz samochód według własnego widzimisię. 

Wideo - Xenon Racer

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper