X-Squad

X-Squad

4,5
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 4.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
03.08.2000
Europa:
08.12.2000
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
03.08.2000
Europa:
08.12.2000

X-Squad - opis gry

X-Squad to strzelanina z elementami taktycznymi wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2 i był jedną z pierwszych gier jakie ukazały się na drugiej stacjonarnej konsoli Sony.

Akcja gry rozgrywa się w stosunkowo niedalekiej przyszłości. Jest rok 2037 i wchodzimy w buty niejakiego Asha, członka oddziału specjalnego o nazwie X-Squad. Pewnego dnia otrzymuje on tajemniczą wiadomość dotyczącą tzw. “projektu Medusa”. Okazuje się, że szefowa przedsięwzięcia, doktor Bianca Noble, została porwana. Ash wraz ze swoimi towarzyszami broni musi ją odbić i dowiedzieć się, kto stał za atakiem. Przy okazji pozna też ciekawą prawdę o samym eksperymencie.

 

Podczas rozgrywki bezpośrednio kierujemy poczynaniami Asha, ale jako dowódca oddziału może on wydawać proste komendy pozostałym trzem jego członkom. X-Squad to przede wszystkim strzelanka i nie ma w niej za bardzo miejsca na inne czynności. Na przejście czeka dziewięć poziomów (plus starcia z bossami) kręcących się wokół tych samych założeń. Od czasu do czasu strzelanie mogą urozmaicić poszukiwania kluczy otwierających przejścia do kolejnych lokacji.

 

Nasz podopieczny, poza strzelaniem, potrafi również kucać oraz turlać się. Kucamy za pomocą krzyżyka, kółkiem przeładowujemy broń, L2/R2 służy do biegania na boki (strafe’owania), L1 to czynność kontekstowa, a kwadrat/trójkąt rozwija menu odpowiedzialne za sprzęt i wydawanie komend. W ferworze walki nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie, dlatego zmian można dokonać również wciskając Start.

 

Gra nie posiada trybu multiplayer pod żadną postacią.

Wideo - X-Squad

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper