Worms Revolution

Worms Revolution

7,1
42 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.6
PS3 7.4
X360 6.0
PS Vita 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
8.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
10.10.2012
Europa:
10.10.2012
Polska:
10.10.2012
Producent:
Team17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
8.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
10.10.2012
Europa:
10.10.2012
Polska:
10.10.2012

Worms Revolution - opis gry

Worms: Revolution jest zabawną grą strategiczną w ujęciu 2D wyprodukowaną przez studio Team17 i wydaną przez Steam w październiku 2012 roku na PlayStation 3, Xboksy 360 i komputery osobiste w dystrybucji cyfrowej. Nieco później wydano także wersję na PS Vita o podtytule Extreme. Zarówno kampania, jak i tryby online umożliwiają zabawę czterem graczom jednocześnie.

Produkcja Team17 oferuje dobrze znany z poprzednich części system rozgrywki oparty na turach. Sterowane przez gracza robaki na zmianę wykonują poszczególne akcje, które najczęściej zakończone są mniej lub bardziej skutecznym atakiem na przeciwnika (lub wyczerpaniem się limitu czasu). Do dyspozycji mają przy tym arsenał wymyślnych broni i siejących zamęt urządzeń. Armia gracza w Worms: Revolution może się składać z różnych typów robali, co znacznie zwiększa możliwości jeśli chodzi o planowanie ataku i skutecznej strategii. Twórcy wprowadzili do gry także specjalne, aktywne przedmioty na planszach, gdzie toczą się boje. Mogą to być zwykłe akcesoria, których wygląd będzie zależny od wybranej scenerii lub wybuchowe gadżety wywołujące pewne efekty. Przyjmuje się, że zielone po zniszczeniu tworzą chmurę trującego dymu, czerwone rozrzucają wokół napalm, a niebieskie zalewają otoczenie wodą.

Dalsza część tekstu pod wideo

Największą nowością w Worms Revolution jest podział robaków na klasy. Każda z nich cechuje się innymi umiejętnościami oraz zdolnościami. Do naszej dyspozycji oddano tym samym: żołnierza, strażnika, zwiadowcę i naukowca. Najbardziej powszechnym, zwyczajnym i znanym z poprzednich części typem jest żołnierz. Nie posiada on żadnych nadzwyczajnych cech. Strażnik to natomiast przysadzisty, gruby i bardziej odporny na obrażenia robal, którego ataki są odpowiednio silniejsze i zadają więcej obrażeń. Jego przeciwieństwem jest zwiadowca - nieszczególnie wytrzymały, zadający mniej obrażeń, ale nadzwyczaj szybki, skoczny i zwinny. Ostatnim typem jest naukowiec, który odpowiada za wsparcie drużyny, lecząc po pięć punktów życia na turę sobie i kompanom, a także budując lepsze działka i rusztowania. W kwestii dostępnego arsenału w dalszym ciągu najwięcej frajdy dają sprawdzone rozwiązania, takie jak Święty Granat czy Betonowy Osioł.

Worms: Revolution działa na zupełnie nowym silniku graficznym, dzięki czemu prezentuje się zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich odsłon serii. Nieszczególnie różni się od poprzednich części strona audio - robaki dalej przemawiają różnymi głosami, a odgłosy broni oraz wywoływanych przez nie eksplozji są odpowiednio zróżnicowane. Całkowitą nowością w wersji na PS Vita jest Treasure Mode, w którym poprzez połączenie VIty z PS3 odblokować można 10 specjalnych nagród. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to dotykając przedni ekran konsoli wybrać możemy broń i przybliżyć/oddalić ekran, zaś tylna powierzchnia służy do celowania. 

Względem oryginału, edycja Extreme zawiera w sobie 3 dodatkowe kampanie dla samotnego gracza: Wesołe Miasteczko, Misje na Marsie oraz Historie Średniowieczne, które ukazały się wcześniej w formie DLC. Dodano też ekskluzywną opcję Skarb, która skrywa 10 kuferków (PS3) i 10 kluczy (PS Vita), a warunkiem ich otwierania jest połączenie się z konsolą posiadającą tę samą ilość. Ponadto sterowanie na Vicie wspomagane jest ekranem dotykowym, którym możemy obsługiwać menusy, przesuwać pole widzenia czy też oddalać/przybliżać obraz. 

Wideo - Worms Revolution

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper