Worms 4: Mayhem

Worms 4: Mayhem

7,0
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
PS2 6.6
XBOX 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team17 Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games,   Strategiczna
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.07.2005
Europa:
29.07.2005
Polska:
18.08.2005
Producent:
Team17 Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games,   Strategiczna
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.07.2005
Europa:
29.07.2005
Polska:
18.08.2005

Worms 4: Mayhem - opis gry

Worms 4: Mayhem to gra strategiczna wyprodukowana przez brytyjskie studio Team 17 i wydana przez Codemasters na komputery osobiste, PlayStation 2 oraz Xboxa. Tytuł, podobnie jak Worms 3D, pozwalał na toczenie bitew w trójwymiarowym środowisku.

Czwarta część Worms, w odróżnieniu od poprzednich, większy nacisk stawia na fabułę. Na przestrzeni ponad dwudziestu misji zapoznajemy się z historią opowiadaną za pomocą cut-scenek. Ta, choć rozpoczyna się na uniwersytecie Worminkle, gdzie robale uczą się wojennego rzemiosła, zabiera podopiecznych w podróż przez różne epoki historyczne - począwszy od prehistorii, a skończywszy na Dzikim Zachodzie.

 

Rozgrywka w Worms 4 nie odstaje od tego co fani serii znają poprzednich części, choć tym razem, podobnie jak w Worms 3D, batalie toczą się na trójwymiarowych polach bitwy. Plansze są tym razem większe niż w poprzedniku, jednak jednocześnie sprawiono, by robale poruszały się szybciej. Podczas rozgrywki możemy swobodnie operować kamerą - obracać ją, przełączać się na widok zza pleców, zmieniać perspektywę itd.

 

Robale mają do dyspozycji rozmaite bronie, zarówno te mniej, jak i bardziej wymyślne. Arsenał został poza tym rozbudowany o takie wynalazki jak karabin snajperski, porywające nieprzyjaciół UFO czy betonowego osła, który zaliczył powrót po okresie nieobecności w serii. Poza trybem fabularnym do wyboru są również wyzwania, w których czekają na nas trudne wytyczne wymagające posiadania większych umiejętności. Mogą one polegać np. na zestrzeleniu celów, zebraniu skrzyń używając do tego celu jet-packa albo wygraniu deathmatcha na określonych zasadach.

 

Poza wariantami singlowymi gra posiada również multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Grać można ze znajomymi w lokalnym multi lub przez internet.

Wideo - Worms 4: Mayhem

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper