Badland: Game of the Year Edition

Badland: Game of the Year Edition

6,8
22 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 7.0
XONE 5.5
Wii U -
PS3 -
PS Vita 6.5
Mobile 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Frogmind
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.05.2015
Europa:
28.05.2015
Producent:
Frogmind
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.05.2015
Europa:
28.05.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Badland: Game of the Year Edition (PS4)
7.0
Recenzja: Badland: Game of the Year Edition (PS4)
PS4

Badland: Game of the Year Edition - opis gry

Badland to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio Frogmind Games. Tytuł zadebiutował w 2013 roku na urządzeniach przenośnych, a później pojawił się też na innych sprzętach: komputerach i konsolach.

Rozgrywka - Badland

Pod względem rozgrywki Badland przypomina gry z gatunku endless runnerów, przy czym tutaj zmagania urozmaicają dodatkowe elementy sprawiające, że zabawa nie sprowadza się do samego brnięcia w jedną stronę. Produkcja Frogmind Games jest dwuwymiarowa. Przejmujemy w niej kontrolę nad przypominającą ptaka istotą Clone, której celem jest przejście planszy z punktu A do punktu B. 

Podczas rozgrywki korzystamy tylko z jednego przycisku lub stukamy w ekran. Pozwoli to klonowi wbić się na chwilę w powietrze i zwiększyć prędkość. Jeśli tego nie zrobimy, wkrótce uderzy on o glebę lub wyrżnie o przeszkodę znajdującą się na drodze. W zmaganiach pomagają ‘dopałki’, na jakie wpadamy w trakcie lotu. Mają one różne zastosowanie. Mogą np. zwiększyć rozmiary podopiecznego, zwiększyć jego prędkość (jeżeli nie jesteśmy wystarczająco szybcy, i tak przegramy), sprawić, że będzie miał ciało bardziej ‘czepliwe’ lub sprężyste.

Zmagania toczą się tu na przestrzeni kilku dni, które pełnią funkcję leveli. Wraz z postępami zmienia się pora dnia, a im późniejsza godzina, tym więcej niebezpieczeństw na nas czyha.

Tytuł oferuje także multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Jego zasady przywodzą na myśl survival - wygrywa ten, kto ostanie się na placu boju.

Wersja Games of the Year została upiększona pod względem grafiki (rozdzielczość Full HD), co więcej, autorzy zmodyfikowali sterowanie, pozwalając graczom na wykorzystywanie analogów oraz triggerów. 

Edycja ta oferuje również ponad cztery razy więcej zawartości niż oryginał w dniu premiery. Ukończenie wszystkich poziomów zajmuje około 15 godzin. W grze znajduje się 100 misji single player, 100 zadań kooperacyjnych oraz 27 plansz dla zmagań wieloosobowych.

Wideo - Badland: Game of the Year Edition

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper