Teslagrad

Teslagrad

6,4
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.8
XONE 5.0
NS -
PC 7.6
Wii U 9.0
PS3 7.8
PS Vita 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rain AS
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
13.12.2013
Europa:
13.12.2013
Producent:
Rain AS
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
13.12.2013
Europa:
13.12.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Teslagrad (PS4)
Zdjęcie Jaszczomb

Jaszczomb

8.0
Recenzja: Teslagrad (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Teslagrad - opis gry

Teslagrad to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio Rain AS. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Nintendo Switch i Xbox One.

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym królestwie o nazwie Elektropia, w którym król rządzi swoimi poddanymi żelazną ręką. Jednocześnie toczy też nieustanny konflikt ze swego rodzaju sektą czarnoksiężników zajmujących się technologią. Bastionem tej grupy jest wielka wieża zwana Teslagrad. Główny bohater, skromny osierocony chłopiec, trafia tam, gdy na celownik z bliżej nieznanego powodu bierze go królewska gwardia. Na miejscu pozna on historię i tajemnice wojny, która przypomniała sobie o nim wbrew jego intencji. Styl narracji jest minimalistyczny - nie ma tu bowiem dialogów.

Zadaniem bohatera jest przedostanie się na sam szczyt opuszczonej Tesla Tower, ale ta podróż nie należy do najłatwiejszych. Pełna niebezpieczeństw droga na szczyt wieży została naszpikowana różnymi pułapkami, które należy omijać rozwiązując łamigłówki. Poziom ich trudności jest bardzo zróżnicowany i pozwala na zabawę najmłodszym (na początkowych poziomach) oraz wprawionym w podobnych bojach (na końcowych poziomach) graczom. Poza tym w trakcie zmagań należy nie tylko wysilać szare komórki (w zagadkach istotną rolę odgrywa swoją drogą przeważnie elektryczność i magnetyzm), ale również walczymy z przeciwnikami wszelkiej maści, w tym z bossami. Wzorem metroidvanii główny bohater pozyskuje też czasem nowe przydatne gadżety.

Grafika w Teslagrad prezentuje świetny poziom – w grze znajdziemy ponad 100 ręcznie malowanych scenerii, które nawiązują do steampunkowego klimatu.

Wideo - Teslagrad

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych