Weaving Tides

Weaving Tides

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Follow the Feathers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
27.05.2021
Europa:
27.05.2021
Producent:
Follow the Feathers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
27.05.2021
Europa:
27.05.2021

Weaving Tides - opis gry

Weaving Tides to gra przygodowa z rozgrywką nastawioną na rozwiązywanie łamigłówek, za której produkcję odpowiadało niezależne studio Follow the Feathers. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Fabuła - Weaving Tides

Dalsza część tekstu pod wideo

Założenia fabularne produkcji Follow the Feathers są proste. Gra pozwala nam się wcielić w Tassa, sierotę, nad którym opiekę sprawuje tzw. weaver, istota przypominają skrzyżowanie smoka i płaszczki. Tass nie zna swoich rodziców i pochodzenia, co bardzo chciałby zmienić. Wyrusza on więc w świat na grzbiecie weavera, by dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości.

Rozgrywka - Weaving Tides

Weaving Tides to gra przygodowa, w której wydarzenia przedstawia izometryczna kamera. Podczas zmagań nasz podopieczny przebywa na grzbiecie weavera, przemierzając malownicze światy w większości wykonane z tekstyliów. Patent ten ma oczywiście duże znaczenie dla rozgrywki. Do ogona rzeczonego weavera przyczepiony jest kawałek materiału, za pomocą którego rozwiązujemy środowiskowe łamigłówki. Mogą one polegać dla przykładu na zaszyciu dziury bądź na połączeniu określonych punktów, co odblokuje zamknięte dotąd przejścia. Nie bez znaczenia jest również to, że w miejscach gdzie znajdują się tekstylia weaver jest w stanie przeskakiwać między jedną a drugą (dolną) stroną materiału. 

Weaving Tides nie jest grą trudną, ale gameplay nie sprowadza się wyłącznie do główkowania. Na planszach znajdziemy też bowiem dość licznie występujących przeciwników, którzy będą starali się nam uprzykrzyć życie. Aby się z nimi rozprawić, najpierw należy ich ogłuszyć, a następnie przykryć  kawałkiem materiału przyczepionym do ogona weavera. Twórcy przygotowali różne rodzaje przeszkadzajek, które w niektórych sytuacjach wymagają bardziej wymyślnych strategii działania.

Wideo - Weaving Tides

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper