QV

QV

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Izzle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
26.11.2020
Europa:
26.11.2020
Producent:
Izzle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
26.11.2020
Europa:
26.11.2020

QV - opis gry

QV to gra action-adventure ze stylistyką anime wyprodukowana przez studio Izzle i wydana przez CFK. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch.

Fabuła - QV

Główną bohaterką QV jest dziewczynka o imieniu Ruby, która jest jednym z ostatnich członków plemienia, które realizuje bardzo ważną misję - dba o równowagę między najróżniejszymi światami i wymiarami. Na polecenie matki ‘uzbrojona’ w magiczny pędzel Ruby przemierza ruiny pradawnych cywilizacji, by badać stan tamtejszych wrót. W podróżach towarzyszy jej pingwin Varon.

Rozgrywka - QV

Na przejście w QV czeka sześć światów, a jeden taki świata składa się z kilku pomniejszych izometrycznych plansz (ich konkretna liczba zależy od świata). Zadaniem naszej podopiecznej jest przebyć z punktu A do punktu B, a ściślej do portalu, który zabierze ją do następnego levelu. Szkopuł w tym, że portal należy najpierw aktywować, co oznacza konieczność odnalezienia i stanięcia na przełączniku.

W drodze do celu Ruby musi sobie poradzić z rozmaitymi przeszkodami. Jest ona dla przykładu w stanie przepchnąć niektóre cięższe obiekty, ale najważniejszym przedmiotem na jej wyposażeniu jest duży magiczny pędzel. Za jego pomocą może ona wpływać na otoczenie, np. aktywować portale mogące przetransportować ją lub jakiś użyteczny przedmiot w inne miejsce. Pędzel można również zamoczyć w odnajdywanym tu i ówdzie atramencie, a następnie wylać go do wody, by tym sposobem stworzyć przejście. Każdy świat wprowadza nowe atrakcje urozmaicające zabawę. Dla przykładu w dżungli pojawiają się pingwiny, przed którymi należy się ukrywać. 

Dla osób lubiących wyzwania twórcy przygotowali opcjonalne zadanie - poszukiwania wróżek. Na każdej planszy można znaleźć trzy.

Wideo - QV

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper