Edgar: Bokbok in Boulzac

Edgar: Bokbok in Boulzac

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
La Poule Noire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
26.02.2020
Europa:
26.02.2020
Producent:
La Poule Noire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
26.02.2020
Europa:
26.02.2020

Edgar: Bokbok in Boulzac - opis gry

Edgar: Bokbok in Boulzac to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio La Poule Noire. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Xbox One i Nintendo Switch.

Głównym bohaterem produkcji La Poule Noire jest tytułowy Edgar, nieprzepadający za międzyludzkimi interakcjami odludek, który mieszka w lesie wraz ze swoim wiernym druhem, kurczakiem o imieniu Precious. Spokojne życie w głuszy burzy atak ze strony owadów, które pewnego dnia niszczą uprawy głównego bohatera. Konieczność pozyskania trutki zwanej Razidium wymusza na Edgarze porzucenie strefy komfortu i udanie się do miasta Boulzac. Tam jednak sytuacja jeszcze bardziej się gmatwa. Wbrew swej woli protagonista wplątuje się w wielką intrygę, której celem jest przejęcie kontroli nad populacją.

Edgar: Bokbok in Boulzac to dość standardowa przygodówka, choć nie w konwencji point-and-click - tutaj mianowicie mamy nad głównym bohaterem bezpośrednią kontrolę. Wzorem innych gier reprezentujących ten sam gatunek nasz podopieczny odwiedza tu rozmaite miejscówki, w których spotyka wiele barwnych osobowości. Nie ma tu szczególnie wymagających wyzwań. Zmagania sprowadzają się przede wszystkim do rozmów z NPC-ami, od których otrzymujemy a to przydatne informacje, a to przedmioty mogące się przydać w innych miejscach. Twórcy, warto dodać, wiele uwagi poświęcili postaciom. Wypowiadane przez nich kwestie zmieniają się regularnie wraz z postępami osiąganymi w głównym wątku (gra jest liniowa), co pozwala nam dowiedzieć się zwykle czegoś nowego o nich lub o otaczającym nas świecie.

Produkcja studia La Poule Noire nie jest grą długą. Fabułę można ukończyć mniej więcej w pięć godzin.

Wideo - Edgar: Bokbok in Boulzac

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper