Defense of the Ancients (DotA)

Defense of the Ancients (DotA)

9,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eul / Steve Freak / IceFrog
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MOBA
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
2003
Europa:
2003
Producent:
Eul / Steve Freak / IceFrog
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MOBA
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
2003
Europa:
2003

Defense of the Ancients (DotA) - opis gry

Defense of the Ancients (DotA) to gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), za której produkcję odpowiadali Eul, Steve Freak i Ice Frog. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, Mac OS i Mac OS X. Pierwotnie powstało on jako mod do Warcraft III: Reign of Chaos.

W Defense of the Ancients do rywalizacji stają dwie drużyny liczące po pięć osób. Jedna rozpoczyna zmagania na południowo-zachodnim krańcu planszy, druga na północno-wschodnim. Każda ‘baza’ chroniona jest przez wieżyczki i zastępy sług, a w jej środku znajduje się specjalny obiekt, który należy zniszczyć jeśli chcemy wyjść zwycięsko z pojedynku. Każdy gracz przejmuje kontrolę nad bohaterem, którego wyróżniają unikalne zdolności. Do wyboru jest ich ponad setka.

Dalsza część tekstu pod wideo

DotA na pierwszy rzut oka przypomina RTS-a, zwłaszcza ze względu na perspektywę, lecz w rzeczywistości rozgrywka wygląda zupełnie inaczej. Gra nie wymaga od nas np. gromadzenia surowców czy rozbudowywania baz. Eliminowanie jednostek przeciwników oraz tych neutralnych sprawia, że otrzymujemy punkty doświadczenia, a gdy uzbieramy ich wystarczająco dużo wbijamy na nowy level. Wyższy poziom poprawia nasze parametry, a także pozwala upgrade’ować umiejętności.

Funkcję waluty pełni złota, które otrzymujemy na dwa sposoby - gdy regularnie zasila nasze ‘konto’, albo gdy eliminujemy siły rywala i należące do niego obiekty. Złoto służy do kupowania rozmaitych użytecznych przedmiotów dodatkowo zwiększający potencjał bojowy podopiecznych. Co warto dodać, w grze zaimplementowano prosty system craftingu pozwalający wytwarzać lepsze przedmioty jeśli dysponujemy formułkami.

DotA oferuje różne opcje ustawień, które może wybrać host przed rozpoczęciem starcia, np. to, czy bohaterowie będą wybierani przez graczy, czy losowo.

Wideo - Defense of the Ancients (DotA)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper