Wacuś the Detective

Wacuś the Detective

5,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

AMIGA 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lazy Artists
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1997
Europa:
1997
Polska:
1997
Producent:
Lazy Artists
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1997
Europa:
1997
Polska:
1997

Wacuś the Detective - opis gry

Wacuś the Detective to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez polskie studio Lazy Artists i wydana przez L.K. Avalon. Tytuł ukazał się na komputerach typu Amiga w 1997 roku.

Produkcja Lazy Artists nie kładzie dużego nacisku na fabułę. Głównym bohaterem jest tytułowy detektyw Wacuś, który od pewnego kolekcjonera otrzymuje zadanie odnalezienia skradzionej kolekcji drogocennych monet. I to w zasadzie tyle. Na przejście czekają tu trzy światy, które eksplorujemy w poszukiwaniu zguby. Gra nie jest platformerem w ścisłym tego słowa znaczeniu, tj, nie wymaga od nas przejścia z punktu A do punktu B, ale znalezienia pewnej liczby monet. Innymi słowy, kładzie większy nacisk na eksplorowanie plansz.

Plansze najeżone są różnego rodzaju przeciwnikami oraz pułapkami. Wacuś radzi sobie z nimi za pomocą swojego pistoletu, który posiada ograniczoną ilość amunicji (można ją jednak uzupełniać). Nie z każdym można się jednak uporać w ten sposób i czasami potrzebne są inne metody. Poza tym warto odnotować również obecność rozmaitych sekretnych przejść, teleporterów oraz zamkniętych drzwi, które da się otworzyć po uprzednim zlokalizowaniu właściwego przełącznika.

W grze zaimplementowano system haseł umożliwiający kontynuowanie rozgrywki przy następnej sesji z komputerem. Co więcej, twórcy przygotowali także specjalne ustawienia w rodzaju efektu starego kina lub wolnego/szybkiego przesuwania ekranu.

Po wpisaniu słowa “krowki” w menu można też odblokować minigrę polegającą na niczym nieograniczonym strzelaniu do tych sympatycznych skądinąd zwierząt (z perspektywy pierwszej osoby).

Wideo - Wacuś the Detective

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper