Toki

Toki

7,2
17 oceny

Ocena wg platformy:

NES 5.5
SMD 7.0
AMIGA 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
TAD Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991
Producent:
TAD Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991

Toki - opis gry

Toki to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez japońskie studio TAD Corporation. Tytuł ukazał się na wielu platformach, między innymi na komputerach Amiga (za jej wydanie odpowiadał Ocean Software) oraz konsolach Nintendo Entertainment System (Taito) i Sega Mega Drive (Sega).

Głównym bohaterem gry jest tytułowy Toki (w niektórych wersjach JuJu), Tarzanopodobny gość prowadzący spokojny żywot w dżungli. Spokojny, jak to zwykle bywa, tylko do pewnego czasu. Jego życia do góry nogami wywraca pojawienie się czarnoksiężnika Vookimedlo. Porywa on Miho, księżniczkę ludu Toki, oraz zamienia całą resztę jej poddanych w różne zwierzęta, co ma uniemożliwić im jakikolwiek bunt. “Ma”, ale główny bohater zamierza mimo wszystko stawić czoło antagoniście - już jako małpa (tu warto wspomnieć, iż gra generalnie nie traktuje siebie zbyt poważnie).

Produkcja TAD jest dość zwyczajnym platformerem, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jako wspomniany małpiszon próbujemy się dostać do twierdzy Vookimedlo przechodząc poziomy najeżone rozmaitymi niebezpieczeństwami. Co warto dodać, mamy na to ograniczoną ilość czasu.

Toki jest dość powolny i nie trzeba wiele, żeby wysłać go do piachu, ale dysponuje także umiejętnością pozwalającą mu wypluwać śmiercionośne pociski służące do eliminowania napotykanych przeszkadzajek. Dodatkowo pomocą służą power-upy. Jest to królicza łapka, która znacząco poprawia zwinność podopiecznego, zegar dodający nieco czasu, owoc dodający bonusowe punkty, hełm broniący przed atakami znad głowy oraz monety (w wersji na Mega Drive jedzenie), za które otrzymujemy bonusowe życia. Po planszach porozrzucane są też niekiedy klucze otwierające dostęp do ukrytych lokacji.

Wideo - Toki

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper