Cliffhanger

Cliffhanger

4,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

NES 4.7
AMIGA 4.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spidersoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
11.1993
Producent:
Spidersoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
11.1993

Cliffhanger - opis gry

Cliffhanger to dwuwymiarowy platformer wyprodukowany przez studio Spidersoft i wydany przez Sony Imagesoft na komputery Amiga i Nintendo Entertainment System. Gra powstała na podstawie filmu z 1993 roku z Sylvestrem Stallone w roli głównej. Powstały też wersje na Mega Drive i SNES-a, ale nie były to te same gry.

Film i gra skupiają się na poczynaniach Gabe’a Walkera, ratownika wysokościowego, który pewnego razu otrzymuje sygnał alarmowy wysłany z rozbitego w górach samolotu. Jak się jednak rychło okazuje, maszyna wypełniona jest terrorystami, którzy wcześniej próbowali ukraść znajdujące się na jej pokładzie pieniądze. Bandziory porywają kolegę po fachu Gabe’a, w związku z czym ten musi odbić i jego, i skradzioną kasę.

 

Cliffhanger pod względem rozgrywki to dość zwyczajny scrollowany platformer. Nasz podopieczny omija przeszkody i walczy z terrorystami oraz górską fauną. W odróżnieniu od większości gier tego typu w produkcji Spidersoft większy nacisk położono na bitkę. Walker może wyprowadzać ciosy pięścią, kopniaki oraz używać znaleźnych broni (noża, pistoletu, dynamitu, granatów), które jednak nie są szczególnie przydatne, bo podstawowe umiejętności załatwiają sprawę w niemal wszystkich sytuacjach.

 

Gra jest bardzo łatwa i króciutka. Składa się z zaledwie z kilku poziomów, które można przejść w mniej niż pół godziny. Pewnym urozmaiceniem są starcia z bossami, czyli wspomnianymi na wstępie terrorystami, oraz sekcja wspinaczkowa, w trakcie której Walker pnie się w górę omijając przeszkody. W trakcie zmagań możemy kolekcjonować worki z pieniędzmi, ale ich funkcja sprowadza się tylko do nabijania punktów.

Wideo - Cliffhanger

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper