Shadow of the Beast II

Shadow of the Beast II

6,9
14 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 4.0
AMIGA 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990

Shadow of the Beast II - opis gry

Shadow of the Beast 2 to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Reflections i wydana przez Psygnosis. Tytuł ukazał się początkowo na komputerach Amiga, a później trafił też na konsolę Sega Mega Drive.

Gra pozwala nam się wcielić w postać bezimiennego bohatera, który jeszcze do niedawna był sługą Beast Lorda. Protagonista odzyskuje wolność, ludzką postać i postanawia wrócić do domu, ale tam czeka na niego niemiła niespodzianka. Jego siostra zostaje bowiem porwana przez niejakiego Zeleka aby tak jak brat służyć Beast Lordowi. Główny bohater, wciąż pamiętając o swojej gehennie, postanawia do tego nie dopuścić.

 

Shadow of the Beast 2 pod względem rozgrywki przypomina pierwowzór. Nasz podopieczny eksploruje tu fantastyczne miejscówki, walczy z równie fantastycznymi stworzeniami, unika przeszkód itd. Gra nie jest podzielona na poziomy, chociaż pomiędzy niektórymi lokacjami występują loadingi. Główny bohater ma do dyspozycji swoją podstawową broń, która wyglądem i działaniem przypomina yoyo, oraz różne napotykane po drodze power-upy zwiększające jego możliwości (lecz tylko przez ograniczony czas). Nowością względem ‘jedynki’ jest obecność inwentarza. Przedmioty pełnią tu bardzo ważną funkcję. Nie tylko pomagają w walce i leczą, ale też niekiedy są niezbędne by otworzyć podwoje do kolejnych regionów świata i tym samym zbliżyć się do celu. Maksymalnie możemy zabrać ze sobą cztery przedmioty.

 

Druga część Shadow of the Beast była generalnie oceniana słabiej niż pierwowzór. Jest też trudniejsza, co nie wszystkim się spodobało, bo o ile w ‘jedynce’ nasz podopieczny po otrzymaniu obrażeń był przez ułamek sekundy nietykalny, tak tutaj to rozwiązanie całkowicie wyrugowano.

Wideo - Shadow of the Beast II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper