Formula One 06

Formula One 06

7,1
15 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.3
PS2 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.07.2006
Europa:
28.07.2006
Polska:
28.07.2006
Producent:
SCE Studios Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.07.2006
Europa:
28.07.2006
Polska:
28.07.2006

Formula One 06 - opis gry

Formula One 06 to gra wyścigowa wyprodukowana przez Studio Liverpool i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł, w odróżnieniu od kilku poprzednich edycji, ukazał się nie tylko na PlayStation 2, ale też na PlayStation Portable.

Formula One 06 to kolejna edycja sportowej serii Sony Computer Entertainment traktującej o wyścigach Formuły 1. Podobnie jak poprzednie części, edycja na 2006 rok posiada pełną licencję FIA, dzięki czemu w grze uraczymy oficjalnych kierowców, bolidy, tory (tych jest łącznie osiemnaście, od Bahrajnu po Brazylię), reguły itd. W przypadku tej ostatniej kwestii chodzi o zasady, na jakich odbywają się kwalifikacje przed wyścigiem (trzy sesje), oraz regulacje dotyczące opon.

Najważniejszym wariantem rozgrywki jest ponownie tryb kariery. Schemat wygląda podobnie jak w poprzednich częściach. Zaczynamy od testów i w zależności od tego, jak nam pójdzie, trafiamy do jednego ze słabszych zespołów w stawce (Super Aguri, Torro Rosso, Midland F1) jako pierwszy kierowca, drugi kierowca lub kierowca testowy. Następnie dobrymi występami staramy się piąć po kolejnych szczeblach Formuły 1, aż do zdobycia mistrzostwa świata, co będzie raczej niemożliwe bez dobrego bolidu. Kariera trwa przez pięć sezonów, w trakcie których musimy zrealizować wspomniane zadanie.

Jeśli chodzi o zmiany względem poprzedników, wspomnieć warto o udoskonalonym modelu zniszczeń oraz lepszej sztucznej inteligencji rywali. Z drugiej strony w ostatniej chwili developer wyciął sieciowy multiplayer, który miał umożliwiać wspólne ściganie posiadaczom obu wersji Formula One 06 (zamiast tego dostępny jest tylko wariant lokalny).

Co warto dodać, wraz z postępami odblokowujemy nowe atrakcje. Mogą to być dodatkowe tory lub samochody z wcześniejszych sezonów, jak Alfa Romeo z 1950 roku, Lotus 49C z 1970 czy Williams z 1996.

Wideo - Formula One 06

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper