Virtua Fighter 5: Final Showdown

Virtua Fighter 5: Final Showdown

7,5
71 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
17.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.06.2012
Europa:
05.06.2012
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
17.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.06.2012
Europa:
05.06.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Virtua Fighter 5: Final Showdown (PS3/PSN)
8.5
Recenzja: Virtua Fighter 5: Final Showdown (PS3/PSN)

Virtua Fighter 5: Final Showdown - opis gry

Virtua Fighter 5: Final Showdown jest bijatyką 3D stworzoną przez studio Sega-AM2, wydaną przez Segę w czerwcu 2012 roku w dystrybucji cyfrowej na konsole PlayStation 3 oraz Xboks 360. Final Showdown jest ostateczną wersją VF 5, bazującą na automatowym Virtua Fighter 5 R.

18 lutego 2010 roku Sega wypuściła zwiastun Virtua Fighter 5: Final Showdown. Była to ulepszona „piątka” przeznaczona na automaty Sega Lindbergh, która ostatecznie zadebiutowała podczas AOU Expo 2010, dokładając m.in. nowe animacje dla zawodników oraz dodatkowe kostiumy. Gra swoją oficjalną premierę w japońskich salonach arcade miała 29 czerwca tego samego roku. Wersja A Final Showdown ukazała się 20 kwietnia 2011, ponownie w salonach arcade w Japonii. Podczas targów Gamescom 2011 Sega podała do wiadomości, że Final Showdown ukaże się na PlayStation 3 piątego czerwca 2012, a dzień później na Xboksie 360, umożliwiając rywalizację online posiadaczom obu platform (po raz pierwszy na PS3). VF 5: Final Showdown dystrybuowane jest drogą cyfrową.

Produkcja firmy Sega posiada prawdopodobnie najbardziej złożony system walki spośród dostępnych na rynku bijatyk. Japończycy wprowadzili niewidziany nigdy wcześniej system ciosów, pozwalających na atakowanie przeciwników z boku. Każdy w dostępnych wojowników walczy zupełnie innym stylem i, mimo że na pierwszy rzut oka wachlarz ciosów jest bardzo skromny, w rzeczywistości można je łączyć w bardzo skomplikowane combosy. W porównaniu do pudełkowego wydania VF 5, twórcy dodali nowe elementy, jak również zastosowali cięcia. Deweloper postanowił oddać graczom doświadczenie rodem z automatu, dlatego usunięto Story Mode, Survival, walki drużynowe oraz mini-gierki. Dostępne tryby to zatem Arcade, wyzwania do wykonania, możliwość gry przez Sieć oraz Trening. Nowości w FS to lepiej zbalansowani wojownicy, poprawki w systemie walki, nowe animacje i stroje dla postaci, oraz dwaj dodatkowi fighterzy: Jean Kujo i Taka-Arashi.

Mimo czterech lat na karku, Final Showdown wciąż prezentuje się przyzwoicie. W wersji na PS3 i X360 dodano kilka efektów świetlnych, nowe animacje dla zawodników oraz odświeżono menusy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Virtua Fighter 5: Final Showdown

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper