Dead or Alive 5 Ultimate

Dead or Alive 5 Ultimate

7,8
42 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.7
X360 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.09.2013
Europa:
06.09.2013
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.09.2013
Europa:
06.09.2013

Dead or Alive 5 Ultimate - opis gry

Dead or Alive 5 Ultimate to bijatyka wyprodukowana przez studio Team Ninja i wydana przez Tecmo na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Ultimate to, według zapewnień twórców, ostateczna wersja piątej odsłony DOA. Do gry wrzucono dodatki wcześniej obecne w Dead or Alive 5 Plus oraz zupełnie nowe elementy. Wyeliminowano również wszystkie znane bugi.

Lista zmian zawiera co najmniej kilka znaczących pozycji. Wersja Ultimate oferuje na przykład rozbudowany tryb treningowy. Dochodzą w nim nowe możliwości, jak opcja Tutorial, w której ćwiczymy wykonywanie ciosów (podzielono ją na dwie części - lekcje i misje) oraz Combo Challenge. Jak sama nazwa wskazuje, wariant ten pozwala doskonalić umiejętności w dziedzinie klecenia combosów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Nowym elementem gameplayu jest tzw. Power Launcher. Pozwala on wybić przeciwnika w powietrze i wyprowadzić efektowne(i efektywne) combo, ale pod następującymi warunkami: możemy to zrobić tylko raz podczas rundy i tylko gdy mamy mniej niż połowę energii.

 

Znaczące zmiany dotyczyły również trybu Tag. Wersja Ultimate pozwala prowadzić sieciowe pojedynki dwóch na dwóch, co twórcy zaimplementowali -- według deklaracji -- na życzenie wielu fanów serii. Wprowadzono także zmiany bezpośrednio do systemu walki, np. ustalono limit na ilość energii regenerującej się u postaci pozostającej w rezerwie i dodano nową umiejętność, czyli Force Out. Można dzięki niej wyrzucić poza planszę oponenta i tym samym zmusić (przez pewien okres czasu) do walki drugiego zawodnika. Pozostałe kwestie, o których warto napomknąć to nowe rzuty łączone, sprawniej działający matchmaking czy Character Points, punkty informujące o tym, jak dobrze obeznany z daną postacią jest rywalizujący z nami gracz.

 

Do DOA5 Ultimate dorzucono pięć nowych(-starych) postaci. Są to Momiji, Jack Bryant (postać z serii Virtua Fighter), Leon, Ein oraz Rachel. Łącznie jest ich teraz 29. Ponadto niemalże podwoiła się (względem gołej “piątki”) liczba strojów.

 

Podobnie jak DOA Plus, Ultimate pozwala na wgranie i używanie własnej muzyki podczas rozgrywki.

 

O czym jeszcze warto wspomnieć, pocięta wersja DOA5 Ultimate ukazała się na PS Store w formie gry F2P.

Wideo - Dead or Alive 5 Ultimate

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper