SoulCalibur II HD Online

SoulCalibur II HD Online

8,0
20 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.0
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Project Soul
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.11.2013
Europa:
20.11.2013
Producent:
Project Soul
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.11.2013
Europa:
20.11.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Soul Calibur II HD Online (PS3)
Zdjęcie Musiol

Musiol

7.5
Recenzja: Soul Calibur II HD Online (PS3)

SoulCalibur II HD Online - opis gry

Soulcalibur II HD Online to odświeżona wersja klasycznej bijatyki, która pierwotnie ukazała się na PlayStation 2, GameCube’a i Xboxa. Remaster trafił na PlayStation 3 i Xboxa 360 przez dystrybucję cyfrową, oferując poprawioną grafikę i tryb sieciowy.

Soulcalibur II był kontynuacją gry, która uchodziła  -- i nadal uchodzi -- za jedną z najlepszych bijatyk wszech czasów. “Dwójka” wprowadziła do rozgrywki szereg modyfikacji oraz usprawnień.

Względem wielkiego poprzednika łatwiej wykonuje się tu side-stepy i uniki, dodano umiejętności przydające przy ścianach, wprowadzono trzystopniowy Soul Charge (używany gdy zetkną się ze sobą bronie obu zawodników), Guard Break (funkcja umożliwiająca przebicie bloku rywala), a także zmieniono założenia Guard Impact, co sprawia, że inaczej paruje się teraz ciosy przeciwnika.

W Soulcalibur, w odróżnieniu od serii Tekken tej samej firmy, zawodnicy nie stają do boju z pustymi rękoma. Tak jak w Soul Blade, które było pierwszą częścią serii, postacie posiadają więcej niż jedną broń. Konkretnie dwanaście - każda z własną historią i unikalnymi właściwościami. Oręż dzieli się dalej na dwa rodzaje, tj. Ultimate Weapons i Joke Weapons. Ten drugi nie należy do najbardziej przydatnych, ale bronie tego typu cudacznie wyglądają i wydają śmieszne dźwięki podczas potyczek.

Soulcalibur II oferuje  sporo trybów zabawy, których nie wycięto z wersji HD. Do wyboru mamy np. standardowe dla bijatyk Arcade, Team Battle, Time Attack, Survival i Training. Każdy z nich posiada ponadto wersję Extra pozwalającą na użycie broni innych niż podstawowe. Oprócz tego udostępniono jeszcze Museum (pozwala przeglądać artworki i filmy), pokaz broni w Weapon Exhibition, Profile Viewer pozwalający zapoznać się z historiami bohaterów i Battle Theater (pokaz; postacie kontroluje konsola).

Wersję HD cechuje oczywiście podbita rozdzielczość i sieciowy multiplayer, w którym mogą pojedynkować się gracze spod różnych szerokości geograficznych. Atrakcją na obu konsolach jest obecność Heihachiego i Spawna, którzy swego czasu byli dostępni tylko dla użytkowników (kolejno) PS2 i pierwszego Xboxa.

Ewentualny mankament, jeśli już jakiegoś szukać, to brak drugiej ścieżki dźwiękowej - w remasterze postacie mówią bowiem tylko po angielsku.

Wideo - SoulCalibur II HD Online

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych