Vasara Collection

Vasara Collection

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.5
XONE -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
QUByte Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.08.2019
Europa:
13.08.2019
Producent:
QUByte Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.08.2019
Europa:
13.08.2019

Vasara Collection - opis gry

Vasara Collection to składanka zawierająca dwie części serii Vasara, które wcześniej ukazały się tylko na automatach i oficjalnie nie opuściły Japonii. Kolekcja ukazała się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

Seria Vasara przedstawia dość oryginalną, alternatywną wersję dziejów. Akcja rozgrywa się w XVII-wiecznej, feudalnej Japonii, w której rozwój nauki odbył się znacznie wcześniej, dlatego statki powietrzne, wielkie roboty czy śmiercionośne bronie są na porządku dziennym. Fabuła jednak nie odgrywa tu znaczącej roli. Do wyboru mamy kilka grywalnych postaci, które inspirowane są postaciami historycznymi. Ich zadaniem jest powstrzymanie Tokugawy Ieyasu mającego zamiar zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Obie części Vasara to pod względem rozgrywki tradycyjne scrollowane strzelanki (shmupy). Do wyboru mamy osiem grywalnych postaci (w obu grach), które prą w górę ekranu, eliminując po drodze niezliczone zastępy nieprzyjaciół. Stopień trudności jest wysoki, a na uwagę zasługują ogromne liczby różnokolorowych pocisków zapełniające ekran, nie dając nam chwili wytchnienia (w razie kłopotów możemy jednak wybrać tryb Easy). Nasi podopieczni różnią się nieco parametrami, mają kilka rodzajów ataków do dyspozycji (zwykły strzał, bomby, ataki mieczem itd.) oraz dasha, dzięki któremu można łatwiej unikać wrogiego ostrzału.

Gry, jak na shmupy przystało, nie są długie, ale zaznaczyć warto, że poziomy są nieliniowe (pozwalając nam niekiedy wybierać drogę), a zakończeń jest kilka. 

Nowością w kolekcji jest tryb Timeless, który uwspółcześnia oprawę graficzną - rozgrywka śledzimy w nim na całej szerokości ekranu telewizora/konsoli. Dla purystów developer przygotował też jednak wariant klasyczny.

Vasara Collection oferuje ponadto multiplayer. Grać mogą dwie osoby w co-opie. 

Wideo - Vasara Collection

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper