Variable Barricade

Variable Barricade

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Otomate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
18.06.2020
Europa:
02.2022
Producent:
Otomate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
18.06.2020
Europa:
02.2022

Variable Barricade - opis gry

Variable Barricade to powieść graficzna wyprodukowana przez studio Otomate. Tytuł ukazał się pierwotnie na PS Vita, a później trafił też na Nintendo Switch (zlokalizowana została tylko ta druga wersja). 

Fabuła - Variable Barricade

Główną bohaterką gry jest młoda kobieta o imieniu Hibari, dziedziczka znakomitego, bajecznie bogatego rodu. Hibari ma też ekscentrycznego dziadka, który postanawia znaleźć jej męża. W tym celu sprowadza on ich do swojej willi wraz z kamerdynerem, gdzie będą rywalizować o rękę wybranki. Kim są pretendenci? Czy dziadek wybrał dobrze? Protagonistka, która krytycznie ocenia jego działania, ma zasadniczo dwa cele: postarać się odstraszyć kandydatów i za żadne skarby się nie zakochać. 

Rozgrywka - Variable Barricade

Variable Barricade nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. W produkcji studia Otomate nie uraczymy wyzwań zręcznościowych ani specjalnego główkowania; główną atrakcja jest tutaj nieliniowa historia. 

Jak wspomniano, gra -- wzorem wielu innych powieści graficznych -- posiada nieliniową strukturę. W trakcie ‘rozgrywki’, jeśli tak ją nazwać, rzecz nie sprowadza się wyłącznie do czytania i oglądania ilustracji, ale też podejmowania ważnych decyzji rzutujących na bieg narracji. Poszczególne ścieżki scenariusza powiązane są ze wspomnianymi pretendentami i pozwalają grającym poznać ich dobre, jak i złe strony, a na końcu pokierować życiem uczuciowym bohaterki. 

Cechą wyróżniającą Variable Barricade na tle konkurencji jest sposób prezentacji wydarzeń fabularnych. Schemat (flowchart) przypomina tu grę planszową, a po każdym rozdziale opowieści staczamy "barricade battle" w formie kluczowej scenki mającej przełożenie na bieg fabuły i w konsekwencji na zakończenie. Dla osób chcących zobaczyć wszystkie ścieżki i zakończenia twórcy przygotowali opcję Full Open, która odblokowuje wszystko. Wcześniej musimy jednak odpowiedź na pytanie zawierające ważny spoiler.

Na marginesie warto wspomnieć, iż gra posiada voice-acting.

Wideo - Variable Barricade

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper