Nekopara Vol. 4

Nekopara Vol. 4

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NEKO WORKs
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
26.11.2020
Europa:
26.11.2020
Producent:
NEKO WORKs
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
26.11.2020
Europa:
26.11.2020

Nekopara Vol. 4 - opis gry

Nekopara Vol. 4 to gra przygodowa w konwencji powieści graficznej wyprodukowana przez studio NEKO WORKs i wydana przez Sekai Project. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PS4 i Switch.

Fabuła - Nekopara Vol. 4

Czwarta część Nekopary to bezpośrednia kontynuacja poprzednich odsłon. Seria opowiada o Kashou Minadukim, młodym człowieku, którego pasją było i jest robienie wypieków. Kashou przez długi czas krył się ze swoim hobby, ale w końcu staje na własne nogi i spełnia marzenie - otwiera cukiernię La Soleil. W lokalu znajduje on też dwa duże pudła, a w nich dwie dziewczyny z kocimi uszami o imionach Chocola i Vanilla, które od tego momentu towarzyszą mu w jego codziennych znojach, smutkach i radościach. Po nich zaś dołączają kolejne.

W części czwartej fabuła koncentruje się na konflikcie między Kashou a jego ojcem, który -- pomimo sukcesów La Soleil -- wciąż nie pochwala wyboru drogi życiowej syna. Dziewczyny proponują mu żeby pojechał do Francji, gdzie mieszka mistrz, który nauczył go fachu. Beignet, bo tak się nazywa, miałby udzielić mu dobrej życiowej porady. 

Rozgrywka - Nekopara Vol. 4

Nekopara nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, tylko powieścią graficzną. Dodać też należy, że nie jest nawet powieścią interaktywną w rodzaju większości tytułów reprezentujących ten sam gatunek - nie ma tu bowiem możliwości dokonywania wyborów wpływających na bieg narracji, jest tylko oglądanie i czytanie (albo słuchanie, bo tytuł może się pochwalić voice-actingiem). Twórcy nazwali swój tytuł “powieścią kinetyczną”.

W grze, podobnie jak w poprzednich częściach, nie brakuje treści przeznaczonych dla dorosłych odbiorców, np. sprośnych żartów.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper