Piofiore: Episodio 1926

Piofiore: Episodio 1926

5,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Otomate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
22.09.2022
Producent:
Otomate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
22.09.2022

Piofiore: Episodio 1926 - opis gry

Piofiore: Episodio 1926 to powieść graficzna wyprodukowana przez studio Otomate i wydana na Zachodzie przez Aksys Games. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Był on kontynuacją Piofiore: Fated Memories.

Fabuła - Piofiore: Episodio 1926

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście Burlone w 1926 roku. W Burlone działają trzy rywalizują ze sobą mafie Lao Shu, Visconti Falzone, które w wyniku pewnego wydarzenia, tj. pojawienia się nowej siły zagrażającej dotychczasowemu porządkowi, zmuszone są połączyć siły i zdobyć ukradziony relikt. Główną bohaterką jest Liliana Adornato, sierota z tajemniczą przeszłością, której los powiązany jest z losem całego Burlone.

Rozgrywka - Piofiore: Episodio 1926

Piofiore: Episodio 1926 nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, tylko powieścią graficzną. Nie ma tu ani sekcji zręcznościowych, ani rozwiązywania łamigłówek (a przynajmniej nie takich kojarzonych z grami video). ‘Zmagania’ sprowadzają się z naszej strony do czytania, oglądania i podejmowania decyzji (gdy przychodzi na nie pora).

Podejmowane decyzje wpływają na bieg fabuły oraz na (romantyczne) relacje głównej bohaterki. Gra jest bezpośrednią kontynuacją Piofiore 1925, w związku z czym pewne wątki mają tu ciąg dalszy. W produkcji Otomate zaimplementowano także system Aria pozwalajacy obejrzeć cutscenki z poprzednika.

Dla osób mniej zaznajomionych z uniwersum (lub chcących poszerzyć swoją wiedzę) twórcy przygotowali słownik z kluczowymi terminami. 

Wideo - Piofiore: Episodio 1926

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper