Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun!

Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun!

7,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.07.2018
Europa:
02.11.2018
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.07.2018
Europa:
02.11.2018

Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun! - opis gry

Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun! to gra muzyczna (rytmiczna) wyprodukowana i wydana przez firmę Bandai Namco Entertainment. Tytuł został stworzony z myślą o konsoli Nintendo Switch.

Gra jest kolejną odsłoną popularnej serii Taiko no Tatsujin/Taiko Drum Master. Rozgrywka nie uległa zasadniczej zmianie. Generalnie rzecz biorąc, zabawa wygląda następująco: po ekranie przesuwają się dwie ikonki (buźki), które informują nas jaką czynność powinniśmy wykonać. Czerwona oznacza uderzenie w środek bębenka, a niebieska w jego obrzeże. Co warto w tym kontekście dodać, produkcja Bandai Namco była sprzedawana wraz z kontrolerem przypominającym bębenek lub bez niego. Jeśli nie zdecydujemy się na to pierwsze, nie szkodzi. Developer pomyślał o implementacji odmiennych metod sterowania. Jedna pozwala nam używać ruchu, druga przycisków Joy-Cona, a trzecia (dostępna tylko w trybie przenośnym) ekranu dotykowego konsoli.

Głównym wariantem rozgrywki jest Taiko, gdzie na zaliczenie czeka ponad sześćdziesiąt utworów. Jest to nie tylko muzyka skomponowana na użytek gry, ale też kawałki z różnych innych gier (przede wszystkim tytułów Bandai Namco, ale reprezentowane są też te od Nintendo, np. Super Mario Odyssey i Splatoon), anime czy japoński pop. Nie do wszystkich mamy dostęp od razu, większość należy odblokować wraz z postępami.

Standardowa rozgrywka to nie wszystko. Na uwagę zasługuje także Party, tryb z minigierkami, w których rywalizować mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie (w ‘muzycznych’ zmaganiach grać mogą góra dwie). Jest ich łącznie dwadzieścia, np. trenowanie ninja, wsuwanie ramen czy granie w siatkówkę. Co więcej, odblokować możemy do nich również wyższy stopień trudności (Expert), który już na poważnie przetestuje nasze umiejętności.

Wideo - Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun!

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper