Underrail

Underrail

9,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stygian Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
18.12.2015
Europa:
18.12.2015
Producent:
Stygian Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
18.12.2015
Europa:
18.12.2015

Underrail - opis gry

Underrail to gra RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Stygian Software. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows. Od 2012 roku był on dostępny w programie Early Access, ukończona wersja ukazała się pod koniec 2015 roku.

Akcja Underrail rozgrywa się w dalekiej przyszłości. W wyniku bliżej niesprecyzowanego kataklizmu powierzchnia planety przestaje być zdatna do życia, dlatego niedobitki ludzkości przenoszą się pod ziemię wykorzystując wijące się w nieskończoność tunele i stacje metra. Postać, którą tworzymy przed rozpoczęciem zmagań, zostaje zaakceptowana jako mieszkaniec South Gate Station, neutralnej osady na rubieżach tutejszego świata. Wykonując z czasem rozmaite zadania dla miejscowych bohater/bohaterka wpada na trop poważnej intrygi mogącej zatrząść posadami całej podziemnej społeczności.

Underrail czerpie garściami z klasyków gatunku, przy czym najbliżej produkcji Stygian jest do dwóch pierwszych części serii Fallout. Wydarzenia śledzimy z perspektywy izometrycznej, starcia są turowe, a system rozwoju bazuje na znanym z Fallouta systemie SPECIAL (od nazw parametrów: Strength, Perception, Endurance, Charisma, Intelligence, Agility and Luck). Tworząc i kierując poczynaniami naszej postaci sami decydujemy, jakie zdolności u niej doskonalić. Co więcej, nasze możliwość poszerza też duży wybór w kwestii ekwipunku - broni i nie tylko. Jest to nie tylko bardziej ‘przyziemny sprzęt’, ale także bardziej futurystyczne (fantastyczne) wyposażenie. Twórcy zaimplementowali też opcję craftingu.

Sam system walki, jak wspomniano, bazuje na rozwiązaniach znanych z klasycznych Falloutów, choć dodano też sporo nowego względem tych gier: techniki specjalne, moce psioniczne i nie tylko.

Underrail posiada strukturę questową. Nowe zadania do wykonania otrzymujemy przemierzając tutejszy otwarty świat i wchodząc w interakcję z jego mieszkańcami (nie brakuje drzewek dialogowych). Questy można przechodzić na kilka sposobów, a zaliczając je otrzymujemy punkty doświadczenia i różne przydatne przedmioty.

Wideo - Underrail

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper