Ultra Street Fighter II: The Final Challengers

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.05.2017
Europa:
26.05.2017
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.05.2017
Europa:
26.05.2017

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers - opis gry

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się tylko na Nintendo Switch. Ultra Street Fighter II to siódma wersja Street Fighter II.

Ultra Street Fighter II to siódma edycja jednej z najpopularniejszych bijatyk wszech czasów, czyli Street Fighter II: The World Warrior. Konkretnie rzecz biorąc system walki najbardziej bazuje na tym z Super Street Fighter II Turbo, choć wprowadza też oczywiście szereg zmian, takich jak pewne zmiany w balansie (np. przy timingu wykonywania combosów oraz nową mechanikę zwaną grapple breaks), a także kilka poważniejszych.

Wybieramy możemy spośród dwóch stylów graficznych: klasycznym oraz współczesnym. W tym pierwszym obraz wyświetlany jest w trybie 4:3. Roster składa się z dziewiętnastu postaci, czyli innymi jest to siedemnaście zawodników znanych z Super Turbo (w tym Akuma, którego nie trzeba odblokowywać) oraz Evil Ryu i Violent Ken. Ten pierwszy pojawił się po raz pierwszy Street Fighter Alpha 2, ten drugi natomiast debiutuje w serii Street Fighter (wcześniej był obecny w SNK vs. Capcom: SVC Chaos).

Jeśli chodzi o tryby, to oprócz klasycznego Arcade, w którym staczamy dwanaście walk, twórcy przygotowali także multiplayer dostępny zarówno w wariancie lokalnym, jak i sieciowym (wraz z rankingami). Na uwagę zasługują też atrakcje w postaci trybu co-op o nazwie Buddy Battle, w którym dwóch graczy współpracując próbuje pokonać postać kierowaną przez konsolę, oraz wariant zabawy, gdzie nokaut następuje po zadaniu jego celnego ciosu.

Największe novum jeśli chodzi o tryby to jednak Way of the Hado, w którym akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby (gramy jako Ryu). Zadanie jest proste: musi on eliminować licznych wojowników organizacji Shadaloo. Wykonując stosowne gesty przy użyciu Joy Conów nasz podopieczny odpala takie ataki jak Hadouken, Shoryuken czy Tatsumaki Senpukyaku.

Jako bonus dostępna jest również galeria zawierająca m.in. ponad 1400 ilustracji.

Wideo - Ultra Street Fighter II: The Final Challengers

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper