Twisted Metal III

Twisted Metal III

5,4
36 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 5.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
989 Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.10.1998
Producent:
989 Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.10.1998

Twisted Metal III - opis gry

Twisted Metal III to gra z gatunku car combat wyprodukowana przez należące do Sony 989 Studios. Tytuł ukazał się na PlayStation i nie wydano go oficjalnie poza Stanami Zjednoczonymi. Za ścieżkę dźwiękową odpowiadał m.in. Rob Zombie i brytyjski zespół Pitchshifter.

Gracz, podobnie jak w poprzednich częściach serii, przejmuje kontrolę nad jedną z dwunastu postaci (są zarówno nowe twarze, jak i stare), które uczestniczą w turnieju organizowanym przez Calypso. Zwycięzca będzie go mógł poprosić o wszystko czego tylko chce, toteż motywacje zawodników bywają przeróżne.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Głównym trybem jest Tournament, w którym musimy zaliczyć osiem poziomów. Zadanie jest proste - zniszczyć wszystkich oponentów jednocześnie samemu utrzymując się przy życiu. Na każdym etapie dobór przeciwników odbywa się losowo i za każdym razem rosną ich umiejętności. Gracz ma możliwość skorzystania z pomocy kompana sterowanego przez A.I., ale konsekwencją tego wyboru będzie brak filmiku wieńczącego historię. “Trójka” oferuje ponadto tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Mogą one wziąć udział w mieszanym deathmatchu z udziałem zawodników kontrolowanych przez konsolę (maksymalnie siedmiu).

 

Podczas rywalizacji o stanie naszego pojazdu informuje nas pasek umieszczony w rogu ekranu. Jeśli zjedzie on do zera, tracimy życie, których na starcie mamy trzy. Pojazd można podreperować zbierając porozrzucane po arenach starć odpowiednie ikonki.

 

Gracz zbiera również bronie takie jak rakiety, działa, miny czy napalm. Każdy zawodnik posiada przy tym trzy rodzaje ataków: Special Weapons Attack (atak unikalny dla każdej postaci), Advanced Attacks (można je odpalić tylko w przypadku gdy napełniony jest pasek widoczny w prawym rogu ekranu) oraz Combo Attack (łączenie różnych ataków, np. specjalnych ze zwykłymi broniami).

 

Twisted Metal III oferuje większe niż dotychczas pola bitwy, które umieszczono między innymi w Hollywood, Waszyngtonie, w Strefie 51, na biegunie północnym czy Egipcie. Mimo to oceny gry były bardzo słabe.

Wideo - Twisted Metal III

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper