Ace Combat 2

Ace Combat 2

8,1
70 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
30.05.1997
Europa:
10.1997
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
30.05.1997
Europa:
10.1997

Ace Combat 2 - opis gry

Ace Combat 2 to strzelanka z odrzutowcami w roli głównej wyprodukowana i wydana przez Namco na PlayStation. Gra byłą kontynuacją Air Combat, które ukazało się mniej więcej w okresie premiery pierwszej stacjonarnej konsoli Sony.

Fabularnie Ace Combat 2 przypomina pierwowzór. Gracz wciela się w pilota z oddziału najemników, który musi zmierzyć się z terrorystami atakującymi fikcyjny kontynent Usean.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Ace Combat 2, podobnie jak poprzednik, jest ‘pół-symulacją’, tzn. gdy gra musi to jest realistyczna, gdy natomiast może sobie pozwolić na więcej to nie sili się by odwzorować ze szczegółami podniebne batalie. Rozgrywka podzielona jest na misje. Za wykonywanie kolejnych zadań i likwidowanie nadprogramowych jednostek nieprzyjaciela otrzymujemy wynagrodzenie pod postacią pieniędzy, za które można kupować nowe samoloty (są wśród nich modele istniejące w rzeczywistości). Im więcej ich pozyskamy, tym większa (lepsza) będzie nasza ranga. W przypadku skuchy nasze konto zostaje obciążone. Podobnie dzieje się też gdy zniszczymy cywilny/neutralny cel.

 

Z poprzedniej części powraca funkcja skrzydłowego. W Ace Combat 2 może to być kobieta lub mężczyzna. Pomocnikowi jesteśmy w stanie wydawać różne komendy - może to być skupienie się na celu, na wytycznych lub na wsparciu. 

 

W drugiej odsłonie serii pojawiają się też nowe rozwiązania np. związane z rozwojem narracji. W pewnym momencie podczas kampanii możemy wybrać jedną z dwóch fabularnych ścieżek, co więcej, także eliminowanie różnych celów może wiązać się z odblokowaniem opcjonalnych misji i alternatywnych zakończeń.

 

Inną nowością jest obecność tzw. “asów” (aces). Są to elitarni piloci, którzy stanowią o wiele większe wyzwanie niż zwykłe mięso armatnie. Wyróżniają ich samoloty o unikalnych barwach, zestrzelenie takiego jegomościa nagradzane jest medalem.

Wideo - Ace Combat 2

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper