Tunche

Tunche

9,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 9.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LEAP Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Roguelike
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.11.2021
Europa:
02.11.2021
Producent:
LEAP Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Roguelike
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.11.2021
Europa:
02.11.2021

Tunche - opis gry

Tunche to chodzona bijatyka z elementami roguelike wyprodukowana przez LEAP Game Studios i wydana przez HypeTrain Digital. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Fabuła - Tunche

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja LEAP Game Studios narracyjnie i estetycznie inspirowana jest kulturami Ameryki Południowej. Fabuła skupia się na pięciu postaciach, które przemierzają Amazonię w jednym celu - znalezieniu tytułowego ducha zwanego Tunche. Każdym z bohaterów kierują inne motywacje.

Rozgrywka - Tunche

Tunche to chodzona bijatyka. Jak wspomniano, gra oddaje nam do wyboru pięć postaci różniących się zdolnościami. Jednocześnie twórcy wprowadzili do gatunkowej formuły elementy roguelike. Schemat rozgrywki wygląda tu podobnie jak w innych grach tego typu. W razie wpadek, które na początku są nieuchronne, trafiamy do obozowiska, tj. punktu startowego, skąd ponownie wyruszamy z zadaniem odnalezienia Tunche. Śmierć nie pozbawia nas wszystkiego - w ‘kieszeniach’ wciąż zostają nam rozmaite dobra, jakich możemy użyć przy okazji kolejnych prób przejścia kampanii.

W trakcie zmagań gromadzimy różnorakie przedmioty podnoszące nasz potencjał bojowy. Jedne mogą nas np. wyuczyć zupełnie nowych umiejętności, drugie podnosić parametry na stałe, a jeszcze inne tymczasowo (tych ostatnich nie przejmujemy rozpoczynając nową sesję). Twórcy zaimplementowali ponadto system rozwoju w formie drzewka, na którym odblokowujemy kolejne skille podopiecznych, które ułatwiają następne podejścia w przypadku zgonu.

Oprócz trybu singlowego Tunche oferuje także multiplayer dla maksymalnie czterech osób (kooperacja). Warto jednak wspomnieć, że grać można tylko w wariancie lokalnym (sieciowy nie jest dostępny). 

Wideo - Tunche

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper