99Vidas

99Vidas

6,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 6.0
PS4 6.7
XONE -
PS3 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
QUByte Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.12.2016
Europa:
22.12.2016
Producent:
QUByte Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.12.2016
Europa:
22.12.2016

99Vidas - opis gry

99Vidas to chodzona bijatyka wyprodukowana i wydana przez brazylijskie studio QUByte Interactive. Tytuł ukazał się na PC (Windows, Linux, macOS) oraz konsolach PS3, PS4, PS Vita, Xbox One i Nintendo Switch. 

Fabuła - 99Vidas

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcję QUByte, podobnie jak inne chodzone bijatyki, cechuje minimalistyczna narracja. Historia kręci się wokół artefaktu 99Vidas, który daje jego posiadaczom 99 żyć. Cenny przedmiot jednak znika w tajemniczych okolicznościach, w związku z czym grupa ‘strażników’ jest zmuszona go znaleźć i odzyskać.

Na marginesie warto jednak dodać, że 99Vidas to także nazwa bardzo popularnego brazylijskiego podcastu o grach video.

Rozgrywka - 99Vidas

99Vidas to klasyczna chodzona bijatyka. Gra nie wprowadza do formuły gatunku żadnych rewolucyjnych zmian. Do wyboru mamy jedenaście grywalnych postaci różniących się między sobą zdolnościami - każdy strażnik dysponuje tutaj mocami bazującymi na jakimś żywiole. Samo sterowanie wygląda jednak tak samo w każdym przypadku. Jeden przycisk odpowiada za cios pięścią, drugi za kopniak, trzeci za skok, a czwarty za użycie specjalnej techniki zużywającej specjalny wskaźnik (poza tym możemy też podnosić przedmioty/bronie rozmieszczane na planszach). W grze zaimplementowano również system rozwoju umożliwiający doskonalenie zdolności bohaterów dzięki gromadzonym punktom doświadczenia.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Oprócz trybu fabularnego (z wieloma zakończeniami) jest to także Arcade (to samo, tyle że bez cutscenek itp.), Versus (multiplayerowa rywalizacja), Survival i Remix. 

99Vidas doczekało się nowej wersji z podtytułem Definitive Edition. Oferowała nową zawartość: plansze, rodzaje przeciwników i tryby. Posiadacze pierwowzoru zakupionego na PC, PS4 i Xbox One mogli ją pobrać za darmo. 

Wideo - 99Vidas

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper