Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy

Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy

8,1
79 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.4
PS4 7.3
XBOX 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
17.09.2003
Europa:
19.09.2003
Polska:
26.11.2003
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
17.09.2003
Europa:
19.09.2003
Polska:
26.11.2003

Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy - opis gry

Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy to gra akcji wyprodukowana przez Raven Software i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC i Xboxie, a po latach zremasterowano go z myślą o nowych sprzętach: PS4 i Nintendo Switch. Jedi Academy to kontynuacja Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast.

Akcja rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w Jedi Outcast. Głównym bohaterem/bohaterką jest Jaden Korr (płeć naszej postaci wybieramy sami), który/która wraz ze swoim kolegą Roshem Peninem przybywa do akademii Jedi na planecie Yavin IV. Na miejscu dochodzi do niepokojących incydentów. Statek, którym podróżowała wspomniana dwójka, zostaje zestrzelony, a próbując dotrzeć do akademii na piechotę, bohaterowie napotykają stormtrooperów, mrocznego Jedi i kobietę absorbującą energię ze świątyni. Jaden w następstwie kolejnych wydarzeń trafi przytomność, wybudzając się po pewnym czasie w towarzystwie Kyle’a Katarna (bohatera pierwszej części) i Luke’a Skywalkera. Wraz z Roshem zostaje on/ona uczniem/uczennicą mistrzów i trafia w różne zakątki galaktyki, by tam wykonywać powierzone mu/jej zadania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Raven Software to gra akcji, w której wydarzenia możemy obserwować z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby w zależności od naszego widzimisię. Dodać jednak warto, że nie dotyczy to momentów, gdy posługujemy się mieczem świetlnym - wówczas mamy do czynienia z kamerą TPP. 

Do dyspozycji mamy różne rodzaje uzbrojenia, w tym umiejętności bazujące na Mocy (korzystanie z nich reguluje specjalny wskaźnik). Co więcej, gra daje nam możliwość skonstruowania własnego miecza świetlnego. W przypadku walki z wykorzystaniem sabera możemy przyjąć rozmaite postawy, co wpływa na nasz styl. 

W trybie singlowym możemy się podjąć wykonania różnych misji - zarówno tych pchających naprzód fabułę, jak i opcjonalnych. W przypadku niektórych zadań mamy możliwość skorzystania z pojazdów.

Oprócz singla Jedi Academy oferuje też multiplayer. W grze można było znaleźć sześć trybów zaprojektowanych z myślą o rozgrywce wieloosobowej.  

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper