Trials Evolution

Trials Evolution

8,2
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
X360 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
RedLynx
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.04.2012
Europa:
18.04.2012
Polska:
18.04.2012
Producent:
RedLynx
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.04.2012
Europa:
18.04.2012
Polska:
18.04.2012

Trials Evolution - opis gry

Trials Evolution to zręcznościowe wyścigi motocyklowe ukazane w dwuwymiarowej konwencji. Gra będąca kontynuacja Trials HD wyprodukowana została przez studio RedLynx z myślą o cyfrowej dystrybucji i trafiła na Xboksa 360 oraz komputery osobiste.

Sterowanie motocyklem crossowym sprowadza się do przyspieszania lub hamowania w odpowiednim momencie, balansując przy tym ciężarem ciała tak, aby zachować równowagę na wytyczonym szlaku. Jeśli nie mieliście styczności z pierwowzorem, to nic nie szkodzi. RedLynx zmodernizowało system rozgrywki o zdobywanie licencji. Podobnie jak w Gran Turismo musimy najpierw zaliczyć egzamin, który uprawni nas do zawodów w odpowiedniej klasie rozgrywek. Licencje tym samym pełnią rolę tutoriala, który nie tylko uczy jak radzić sobie z określonymi przeszkodami na torze, ale też korzystania z technik specjalnych, o których istnieniu możemy nawet nie mieć pojęcia.

O ile Trials HD stawiało na scenerie osadzone w zamkniętym magazynie, sequel jest pod tym względem bardziej zróżnicowany. Przede wszystkim wprowadzono otwarte lokacje na łonie natury, w tym również rozległe trasy crossowe, których pokonanie może zająć nawet 15 minut. Są także tory inspirowane innymi grami (np. Limbo czy Shadow of the Colossus) czy historycznymi miejscówkami pokroju plaży Omaha w Normandii, z konfliktem zbrojnym z tle. Cieszy także znacznie większa ilość interaktywnych elementów otoczenia - a to kłoda podtopi się pod ciężarem motocykla, innym razem studzienka tryśnie wodą, powodując, że ciśnienie wyrzuci w powietrze kierowany pojazd. Oprócz pokonywania odcinków na czas i prób zgarnięcia jak najlepszego medalu, przygotowano również szereg innych atrakcji. Znane z poprzedniej odsłony Skill Games są jeszcze ciekawsze i oferują przykładowo możliwość jazdy na nartach czy lądowania latającym spodkiem. Taka różnorodność wynika z ogromnych możliwości zawartego w grze edytora.

Tym razem nie tylko możemy klecić zmyślne trasy, ale wzorem LittleBigPlanet konstruować również inne gatunki gier. Sporą zaletą jest obecność niedostępnego w pierwowzorze trybu multiplayer, umożliwiającego rywalizację z maksymalnie 3 graczami (zarówno lokalnie, jak i online). Wówczas każdy z graczy śmiga swoją własną ścieżką na tym samym ekranie i stara się pokonać poszczególne odcinki bez skuchy. Jeśli jednak po drodze dojdzie do kolizji, zgarniamy punkt karny, a nasz motocykl resetuje się wraz z kolejnym punktem kontrolnym. Wygrywa ten, kto na mecie będzie miał najmniej wywrotek.  Audio konkretnie łechta bębenki uszne ostrym, rockowym brzmieniem, które skomponował sam Mike Reagen (wcześniej maczał palce w brzmieniach God of War III i Darksiders). Trials Evolution to jedna z tych produkcji, w które gra się łatwo, ale wymasterowanie jest cholernie trudne. Rozgrywka wciąga i uzależnia, będąc gwarancją zabawy na wiele godzin.

Wideo - Trials Evolution

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper