Conarium

Conarium

6,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.6
PS4 -
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zoetrope Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror
Premiery
Świat:
06.06.2017
Europa:
06.06.2017
Producent:
Zoetrope Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror
Premiery
Świat:
06.06.2017
Europa:
06.06.2017

Conarium - opis gry

Conarium to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Zoetrope Interactive i wydana przez Iceberg Interactive. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Inspiracją dla jego twórców była proza H.P. Lovecrafta.

Akcja Conarium rozgrywa się na Antarktydzie, w bazie Upuaut. Głównym bohaterem gry jest Frank Gilman, członek naukowej ekspedycji, który po odzyskaniu przytomności konstatuje, że członkowie jego zespołu poznikali, a on sam za nic nie może sobie przypomnieć, co się stało. Gilman rozpoczyna swoje prywatne śledztwo najpierw od bazy, której okolice, jak się wkrótce okazuje, skrywają wiele mrocznych tajemnic. W podziemiach pod Upuaut, gdzie rychło trafia protagonista, znajduje się wiele dziwnie wyglądających artefaktów i struktur, a tu i ówdzie także szczątki przedstawicieli pewnej obcej rasy.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Conarium rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Lwia jej część sprowadza się do eksploracji i rozwiązywania rozmaitych łamigłówek. Najczęściej zagadki polegają na użyciu odpowiedniego przedmiotu w odpowiednim miejscu, czasami też potrzebne informacje zyskujemy poprzez obserwację otoczenia (różne newralgiczne informacje zapisywane są automatycznie w dzienniku). W produkcji Zoetrope nie ma walki w ścisłym tego słowa znaczeniu. Gilman wprawdzie napotyka na swej drodze nieprzyjaciół, lecz nie może z nimi walczyć, ponieważ nie posiada broni - wówczas, tj. w gorących sytuacjach, musi więc uciekać.

Historia Conarium opowiedziana jest w sporym stopniu przez gameplay. Na naszej drodze znajdujemy różne dokumenty, jak listy, zdjęcia czy nagrania, które rzucają więcej światła na to, co wydarzyło się w Upuaut. Od czasu do czasu Gilmana nawiedzają także mniej lub bardziej dziwne wizje.

Wideo - Conarium

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper