Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

6,3
27 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.6
X360 5.6
Wii 6.0
3DS 6.0
DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
High Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
14.06.2011
Europa:
24.06.2011
Polska:
24.06.2011
Producent:
High Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
14.06.2011
Europa:
24.06.2011
Polska:
24.06.2011

Transformers: Dark of the Moon - opis gry

Transformers: Dark of the Moon jest strzelaniną z akcją ukazaną z perspektywy trzeciej osoby, stworzoną przez studio High Moon Studios i wydaną przez Activision w czerwcu 2011 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Istnieją również wersje na Dark of the Moon na konsole Nintendo Wii, DS. i 3DS, są to jednak zubożone edycje względem tej na PS3 i X360.

Fabuła Dark of the Moon jest prologiem do historii przedstawionej w filmie pod tym samym tytułem. Zanim wojna przeniosła się z Cybertronu na inne części wszechświata, Sentinel Prime zdążył uciec ze zniszczonej planety chcąc ukryć najpotężniejszą broń Autobotów. Niestety rozbija się na księżycu Ziemi, a jakiś czas po tym zdarzeniu statek przeszukują astronauci misji Apollo 11. Wiele lat później Autoboty dowiadują się o statku i mając pretensje do ludzi, że nie zostały o nim powiadomione, lecą na księżyc, aby zbadać wrak oraz przywrócić Sentinela do życia. Okazuje się jednak, że Decepticony były szybsze.

Dalsza część tekstu pod wideo

Deweloper High Moon Studios, które stworzyło wcześniej Transformers: War for Cybertron, na potrzeby licencji filmowej musiał dokonać dużych zmian w rozgrywce. Tradycyjnie już gracz może transformować swoją postać w formę pojazdu. W grę wchodzą nie tylko czterokołowce, gdyż pojawiają się również myśliwce oraz wielki ptak. Dodatkowo każdy pojazd poruszający się po ziemi ma dwie formy - klasyczną oraz poduszkowca. System strzelania mocno przypomina ten element gameplayu z War for Cybertron, w którym również autorzy zdecydowali się nie wprowadzać cover-systemu. W miarę postępów, gracz otrzymuje nowe usprawnienia do noszonego uzbrojenia. Dark of the Moon oferuje także tryb zabawy wieloosobowej, w którym dostępne są trzy opcje rywalizacji.

Podobnie jak o dwa lata starsze Revenge of the Fallen również Transformers: Dark of the Moon ukazało się w tym samym momencie, co film kinowy, widać więc jak na dłoni, że deweloper nie miał zbyt wiele czasu, by właściwie doszlifować swoją produkcję. Transformacje robotów w pojazdy oraz efektowne wybuchy wyglądają dobrze, jednak oprawa graficzna w ogólnym rozrachunku prezentuje się przeciętnie. Autorem muzyki do gry jest Jeff Broadbent.

Wideo - Transformers: Dark of the Moon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper