Terminator Salvation

Terminator Salvation

5,0
107 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
PS3 4.9
X360 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
GRIN / Halcyon Co.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
19.05.2009
Europa:
19.05.2009
Polska:
05.06.2009
Producent:
GRIN / Halcyon Co.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
19.05.2009
Europa:
19.05.2009
Polska:
05.06.2009

Terminator Salvation - opis gry

Terminator Salvation jest trzecioosobową strzelaniną wyprodukowaną przez studio GRIN i wydaną przez Warner Bros. Interactive w maju 2009 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra towarzyszyła premierze nowego filmu z cyklu Terminator o takim samym podtytule.

Konsolowa wersja Terminatora opowiada o wydarzeniach, jakie miały miejsce pomiędzy filmem Terminator 3: Bunt maszyn a Salvation właśnie. Scenariusz gry jest luźno związany z historią opowiedzianą w filmie - łączą je ze sobą tylko postać Johna Connora i środowisko kontrolowane przez wszechobecną sieć Skynet. Na terenie fabryki produkującej zabójcze T-600 odcięty zostaje mały oddział bojowników. Sterowany przez gracza Connor wraz z dwójką (następnie trójką) partyzantów rusza im na ratunek, choć wszyscy wokoło przekonują go, że misja jest oczywistym samobójstwem. Mimo iż gwiazdą filmu McG jest walijski aktor Christian Bale, to głosem Connora w grze przemawia Anglik Gideon Emery.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka w Terminator Salvation sprowadza się do przechodzenia kolejnych plansz po uprzednim zlikwidowaniu wszystkich mechanicznych przeciwników. Jak na standardy strzelanin TPP, arsenał nie jest szczególnie bogaty - twórcy oddali graczom do dyspozycji trzy typy broni strzeleckiej (bez snajperki), dwa granatniki i dwa rodzaje ręcznych granatów. Przeciwnikami Connora są poruszające się na czterech nogach bojowe roboty, złowrogie T-600, latający Hunter Killer oraz małe aerostaty. Istotnym elementem rozgrywki jest system korzystania z osłon. Bohater może nie tylko zza nich strzelać, ale też wykonując efektowne wślizgi szybko się pomiędzy nimi przemieszczać. Deweloper próbował uatrakcyjnić rozgrywkę, implementując zręcznościowe sekcje celowniczkowe, w których przy pomocy stacjonarnego działka niszczymy latającego Łowcę, czy nadjeżdżające falami uzbrojone motocykle. Gracz ma także możliwość przejechania się gigantycznym czołgiem wyposażonym w działka Gatlinga. Oprócz kampanii, gra oferuje również tryb multiplayer.

 

Pod względem oprawy graficznej Salvation wypada bardzo przeciętnie. Znacznie lepiej wypada strona audio, w tym słynny motyw przewodni autrostwa Brada Fiedela z filmu Terminator 2: Dzień Sądu oraz stojący na wysokim poziomie angielski dubbing.

Wideo - Terminator Salvation

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper