Transformers: War for Cybertron

Transformers: War for Cybertron

7,6
56 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
PS3 7.6
X360 7.5
Wii 6.8
DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
High Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
15.5 godzin
Premiery
Świat:
22.06.2010
Europa:
25.06.2010
Polska:
25.06.2010
Producent:
High Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
15.5 godzin
Premiery
Świat:
22.06.2010
Europa:
25.06.2010
Polska:
25.06.2010

Transformers: War for Cybertron - opis gry

Transformers: War for Cybertron jest strzelaniną z akcją ukazaną z perspektywy trzeciej osoby, stworzoną przez High Moon Studios i wydaną przez Activision w czerwcu 2010 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra o identycznym tytule pojawiła się również na konsole Wii i DS, są to jednak zupełnie inne produkcje.

Akcję gry scenarzysta z High Moon Studios osadził na Cybertronie, planecie tytułowych Transformersów - rasy robotów, potrafiących transformować się w pojazdy. Od setek lat na tej planecie trwa wojna pomiędzy Autobotami dowodzonymi przez Optimusa Prime’a a Decepticonami pod rozkazami Megatrona. Gra uzupełnia kilka wątków, które w komiksach i serialu animowanym potraktowane zostały po macoszemu. Gracz dowiaduje się m.in. w jaki sposób Optimus otrzymał tytuł „Prime”, czyli lidera autobotów. Spotkamy także jego poplecznika, Zeta Prime’a, autorzy zdradzają również  m.in. dlaczego Starscream przeszedł na stronę Decepticonów i w jakich okolicznościach poznały się walczące ramię w ramię Autoboty.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

War for Cybertron to trzecioosobowy shooter z celownikiem zawieszonym nad ramieniem robota. W trybie dla samotnego gracza można rozegrać kampanię po obu stronach barykady – każda frakcja dostała po pięć rozbudowanych misji. Większość Transformerów przybiera postać pojazdu dwuśladowego, dostępne są również misje latane. Zmiana robota w pojazd oznacza inne sterowanie oraz zmianę sposobu rozgrywki. Przed każdą misją gracz może wybrać jednego z trzech robotów, z których każdy ma dedykowane sobie umiejętności, które można upgrade’ować. Pozostałymi dwoma staruje wówczas konsola lub człowiek, gdyż kampanię można przechodzić w kooperacji z drugim graczem (online). Deweloper zaimplementował też tryb multiplayer.

 

Transformers: War for Cybertron napędzane jest silnikiem Unreal Engine 3, na którym działają m.in. serie Gears of War czy Batman. Pod względem technicznym gra High Moon Studios nie wyróżnia się niczym szczególnym, za to uwagę zwraca pomysłowy, wierny komiksowym realiom design.

Wideo - Transformers: War for Cybertron

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper