Armored Core V

Armored Core V

6,5
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.4
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
26.01.2012
Europa:
23.03.2012
Polska:
23.03.2012
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
26.01.2012
Europa:
23.03.2012
Polska:
23.03.2012

Armored Core V - opis gry

Armored Core V to gra akcji z mechami w roli głównej wyprodukowana przez japońskie studio From Software i wydana przez Bandai Namco na PlayStation 3 i Xboxa 360. Wbrew temu co sugeruje numeracja, “piątka” była czternastą odsłoną serii. Pod względem rozgrywki stanowiła ona powrót do jej korzeni z czasów pierwszej konsoli Sony.

Armored Core V, podobnie jak poprzednie części serii, przedstawia nam postapokaliptyczne realia, w których ludzi za twarz trzymają wszechpotężne korporacje. W “piątce” akurat jest to jedna korporacja należąca do “Ojca” (Father), a walkę z nią prowadzi grupa rebeliantów. Główny bohater przyłącza się do tych drugich. Fabuła nie ma bezpośredniego związku z poprzednikami, co sprawia, iż mamy tu do czynienia z czymś na miarę rebootu.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Jak zaznaczyliśmy na wstępie, pod względem rozgrywki "piątka" wróciła do korzeni serii. Oznacza to przede wszystkim, że postawiono większy nacisk na taktyczne planowanie, niż na refleks i zadymę. Sprowadza się to chociażby do używania elementów otoczenia i brania pod uwagę geografii terenu, która może pomóc w planowaniu akcji. Na przejście czeka w sumie dziesięć misji pomiędzy którymi oglądamy cutscenki i słuchamy dialogów wyjaśniających kontekst sytuacji. Nowością w Armored Core V są specjalne bronie zwane Ultimate Weapons, które wprawdzie posiadają ogromną siłę rażenia, ale z drugiej strony ich efektywne wykorzystanie wymaga od nas sporej wprawy. W grze generalnie nie brakuje też rozbudowanych opcji modyfikowania mecha rozmaitymi zdobycznymi częściami wpływającymi na osiągi maszyny i jej wygląd.

 

ACV posiada tryb fabularny oraz multiplayer (powiązany zresztą singlem). Dziesięć osób może brać udział w rozgrywkach klanowych. Klany z kolei możemy zakładać sami lub dołączać do tych już istniejących. Wypełnianie rozmaitych wytycznych (wśród nich misji w trybie fabularnym) pozwala zdobywać punkty, a te z kolei są potrzebne jeśli mamy zamiar walczyć z innymi ekipami o terytorium.

Wideo - Armored Core V

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper