Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Ocena wg platformy:

PC 8.5
DS 6.3
PS2 8.0
XBOX 8.6
GC 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.03.2005
Europa:
01.04.2005
Polska:
22.04.2005
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.03.2005
Europa:
01.04.2005
Polska:
22.04.2005

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory - opis gry

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory jest trzecią odsłoną kultowej serii skradanek, w której gracze wcielają się w Sama Fishera – członka militarnej organizacji „Third Echelon”, jaki podejmuje się ściśle wyspecjalizowanych zadań niedostępnych dla zwykłego żołnierza. Gra została wydana w 2005 roku na PC, PlayStation 2, Xboxa i GameCube'a oraz DSa.

Tym razem akcja rozgrywa się w roku 2008, kiedy to w wyniku zawirowań politycznych i gospodarczych dochodzi do konfliktu pomiędzy Japonią i Koreą Północną. Kiedy Stany Zjednoczone wkraczają na teren toczących ze sobą spory państw, na Korei Południowej zawisa widmo rychłego ataku ze strony komunistycznego sąsiada. Na barkach Sama Fishera spoczęło więc pozyskanie cennych informacji, a w wykonywanych przez niego misjach dowództwo upatruje się szansy powstrzymania narastającego konfliktu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Choć Chaos Theory czerpie całymi garściami z dorobku serii, dodaje również bardzo wiele od siebie. Każda misja rozpoczyna się w sprzyjającym dalszej infiltracji miejscu, a po otrzymaniu konkretnych wytycznych, gracz otrzymuje całkowicie wolną rękę w kwestii tego, w jaki sposób zrealizuje powierzone mu zadanie. Dzięki temu misje mają całkowicie nieliniowy przebieg, a w ich trakcie bohater wielokrotnie otrzymuje możliwość zboczenia z głównej ścieżki i wykonania zadania pobocznego. Stawiane przed graczem cele są zróżnicowane. Podczas gdy w jednym z etapów zadaniem Fishera może być wyeliminowanie osób stanowiących zagrożenie dla globalnych interesów, w innym jego celem może być kradzież danych.

W trakcie rozgrywki po raz kolejny nieodzowne okazuje się korzystanie z wyposażenia, jakim dysponuje główny bohater. Podstawowym jest miernik światła i miernik dźwięku, który tym razem podaje również głośność otoczenia. Ponadto gracze mogą skorzystać również z urządzenia "OCP" pozwalającego na wyłączanie elektronicznych urządzeń ze znacznej odległości oraz z noża, który pozwala na błyskawiczne, ciche zadawanie śmierci przeciwników. Nóż jest szczególnie przydatny także w trakcie eksploracji otoczenia, pozwalając na dostanie się w niedostępne miejsca (na przykład poprzez wycięcie dziury w namiocie).

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, w Chaos Theory znalazł się również tryb multiplayer. Gracze mogą wziąć udział zarówno w rozgrywce opartej na rywalizacji, jak i sprawdzić tryb współpracy, na potrzeby którego przygotowano siedem unikalnych misji.

Wideo - Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper