Tom Clancy's H.A.W.X. 2

Tom Clancy's H.A.W.X. 2

6,5
32 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS3 6.4
X360 6.1
Wii 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Romania
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Strategiczna,   Symulacja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
03.09.2010
Europa:
03.09.2010
Polska:
03.09.2010
Producent:
Ubisoft Romania
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Strategiczna,   Symulacja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
03.09.2010
Europa:
03.09.2010
Polska:
03.09.2010

Tom Clancy's H.A.W.X. 2 - opis gry

Tom Clancy's H.A.W.X. 2 jest strzelaniną arcade wyprodukowaną przez Ubisoft Romania i wydaną przez Ubisoft we wrześniu 2010 na PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii. Tytuł w październiku trafił na komputery osobiste. Gra jest bezpośrednią kontynuacją wydanego półtora roku wcześniej H.A.W.X, gdzie gracz zasiada w kokpicie samolotu, biorąc udział w powietrznych bitwach.

Drugiej odsłonie H.A.W.X. nazwiska użyczył jeden z najpopularniejszych pisarzy nurtu political-fiction, ale fabuła jest właściwie tylko pretekstem do wykonywania kolejnych misji. Akcja, przynajmniej na początku, rozgrywa się w okolicach Bliskiego Wschodu, gdzie stacjonujące wojska amerykańskie zostają niespodziewanie zaatakowane przez rebeliantów. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy z rosyjskiej bazy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają trzy głowice atomowe. Gra nie ma jednego bohatera i w czasie rozgrywki wcielimy się w pilotów z USA, Rosji i Wielkiej Brytanii. Dzięki temu możemy kierować myśliwcami na wyposażeniu armii tych trzech krajów, choć większość zabawy spędzimy w amerykańskich maszynach.

 

H.A.W.X 2, podobnie jak poprzednik, w żaden sposób nie może być traktowany jako symulator. Właściwie każdy aspekt lotu jest tu uproszczony. Maszyny potrafią przyjąć na siebie nawet kilka rakiet i co chwila wykonują ewolucje, które w rzeczywistości są zarezerwowane tylko dla najzdolniejszych pilotów. Żeby nie było za łatwo, gra posyła w naszym kierunku masę najróżniejszych przeciwników - myśliwce, śmigłowce czy wozy pancerne. Największym atutem gry jest różnorodność misji. Twórcy dali z siebie wszystko, aby gracz nie wykonywał w kółko bliźniaczo podobnych zadań, co często jest bolączką gier zręcznościowych - przejście do kolejnej misji wiąże się ze otrzymaniem nowego samolotu i uzbrojenia, co potrafi diametralnie zmienić sytuację. Autorzy nie zapomnieli też o trybie multiplayer - pozwala on na drużynowe przechodzenie misji, które są dostępne dla jednego gracza. Możemy zmierzyć się też w powietrznym pojedynku z innymi graczami zarówno w walkach jeden na jeden, jak i potyczkach zespołowych.

 

Jedynka” nie była szczególnie urokliwa, za to H.A.W.X 2 może pochwalić się schludną grafiką, a na uwagę w szczególności zasługują dopracowane modele samolotów. Za ścieżkę dźwiękową ponownie odpowiada kompozytor Tom Salta.

Wideo - Tom Clancy's H.A.W.X. 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper