To The Moon

To The Moon

8,8
34 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 8.8
Mobile 9.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Freebird Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Inna
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
01.11.2011
Europa:
06.07.2012
Polska:
20.02.2013
Producent:
Freebird Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Inna
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
01.11.2011
Europa:
06.07.2012
Polska:
20.02.2013

To The Moon - opis gry

To The Moon to nietypowa gra indie skupiona na historii i opierająca się na podróżach wewnątrz wspomnień i modyfikowaniu ich. Gra stworzona została przez studio Freebird Games i ukazała się wyłącznie na PC oraz urządzeniach mobilnych. 

To The Moon przedstawia historię dwójki naukowców: dr Eva'y Rosalene i dr Neila Wattsa pracujących dla Sigmund Corp. zajmującej się zmienianiem wspomnień umierających ludzi, by przed śmiercią mogli choćby w ten sposób spełnić swoje największe marzenie. Historia skupia się na podróży przez wspomnienia ich nowego klienta - Johnny'ego. Jego marzenie jest dosyć nietypowe, gdyż jego marzeniem jest lot na księżyc. Jednakże zmiana wspomnień nie należy do najprostszych rzeczy, gdyż nie można "ot tak" wywołać dane wspomnienie, a zmienić bieg wydarzeń we wspomnieniach pacjenta i w ten sposób nakłonić go i pokierować by on sam spełnił to marzenie. Podróżując przez wspomnienia Johnny'ego poznajemy historię jego życia, losy jego rodziny, przyjaźni i wielkiej miłości do River i tego z czym musieli się razem zmagać. Niestety w trakcie pojawiają się pewne problemy.

Rozgrywka polega na zbieraniu kolejnych kul odblokowujących dostęp do wcześniejszego wspomnienia i kolekcjonowaniu szczególnych przedmiotów występujących na danych poziomach (wspomnieniach). Tytuł pomimo dosyć ciężkiego tematu jakiego porusza odznacza się humorem, który przeplata się ze smutniejszymi wydarzeniami.

Do gry wyszły dwa darmowe DLC o nazwie "Sigmund Minisode 1" i "Sigmund Minisode 2" opowiadające o dalszych losach naukowców i rzucające całkowicie nowe światło na wydarzenia przedstawione w grze i dające pole do teorii fanów względem zapowiedzianego już sequelu o nazwie "Finding Paradise". Oprócz tego wyszedł jeszcze malutki dodatek w postaci komiksu o nazwie "To The Moon, too! (Comic+)" o pewnych bohaterach którzy pragną spotkać się jeszcze z Johnnym i River.

Wideo - To The Moon

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper