The Stanley Parable

The Stanley Parable

7,1
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Galactic Cafe
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
17.10.2013
Europa:
17.10.2013
Producent:
Galactic Cafe
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
17.10.2013
Europa:
17.10.2013

The Stanley Parable - opis gry

The Stanley Parable to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Galactic Cafe. Tytuł ukazał się na komputerach (systemy Windows, Linux oraz Mac OS X). Pierwotnie powstał on jako mod Half-Life 2.

Akcję, podobnie jak w Half-Life 2, śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Opowieść snuje narrator, który przedstawia nam głównego bohatera, Stanleya, i tłumaczy, że jest on pracownikiem biura, a do jego obowiązków należy sprawdzanie danych pojawiających się na monitorze komputera, wciskanie przycisków kiedy zachodzi taka potrzeba, a przede wszystkim niekwestionowanie wytycznych. Pewnego dnia jednak komputer pochłoniętego pracą Stanleya przestaje działać. Nie wiedząc, co ze sobą zrobić, zaczyna on rozglądać się po biurze. Jak się okazuje, w całym budynku nie sposób znaleźć ani jednej żywej duszy.

The Stanley Parable nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale bardziej interaktywną opowieścią. W produkcji Galactic Cafe nie ma więc ani sekcji zręcznościowych, ani rozwiązywania łamigłówek. Nasz podopieczny może za to wchodzić w interakcję z rozmaitymi obiektami i podejmować decyzje, które rzutują na bieg narracji. Zmaganiom Stanleya towarzyszy komentarz narratora, który, co ciekawe, stara się narzucać mu (a co z tym idzie nam) podejmowanie konkretnych decyzji, np. to, przez które drzwi ma przejść główny bohater. Narrator może powiedzieć, że Stanley wybrał lewe drzwi, ale my nie musimy go słuchać i zamiast tego wybrać prawe.

Gra ukazała się w dwóch wersjach. Pierwsza była darmowym modem Half-Life 2, druga z kolei to pełnoprawny remake, do którego dodano nowe zakończenia i kilka innych rzeczy. Pierwsza wersja oferowała sześć zakończeń, druga ponad dwadzieścia.

Wideo - The Stanley Parable

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper