Tiny Tina's Wonderworlds

Tiny Tina's Wonderlands

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
PC 9.0
PS5 6.0
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.03.2022
Europa:
25.03.2022
Polska:
25.03.2022
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.03.2022
Europa:
25.03.2022
Polska:
25.03.2022

Recenzja redakcji

Tiny Tina's Wonderlands
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Tiny Tina's Wonderlands – recenzja gry. Prawdziwi bohaterowie wkraczają do walki
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Tiny Tina's Wonderlands - opis gry

Tiny Tina's Wonderlands to strzelanina w konwencji looter shootera wyprodukowana przez Gearbox Entertainment i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Był on spin-offem serii Borderlands.

Fabuła - Tiny Tina's Wonderlands

Produkcja Gearbox Entertainment to spin-off serii Borderlands, w którym rolę narratorki i mistrzyni gry odgrywa znana z niej tytułowa Tina. Akcja tym razem nie rozgrywa się jednak na obcych planetach, tylko w świecie inspirowanym klasycznym fantasy. Historia zaś kręci się wokół poszukiwań tzw. Miecza Dusz i rozgrywa po wydarzeniach ukazanych w DLC do Borderlands 2 pt. Tiny Tina's Assault on Dragon Keep.

Rozgrywka - Tiny Tina's Wonderlands

Podobnie jak w przypadku Borderlands mamy tu do czynienia ze strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby w konwencji looter shootera. Grać możemy sami lub w co-opie (wariant sieciowy lub lokalny ze split-screenem) z maksymalnie trzema innymi osobami. Kluczową rolę odgrywa tutaj wspomniana Tiny Tina, która jako mistrzyni gry może zmieniać sytuację na bieżąco.

W Tiny Tina's Wonderlands postać tworzymy sami. Decydujemy nie tylko wyglądzie, ale też o profesji (sześć do wyboru), które wpływają na wachlarz umiejętności podopiecznego/podopiecznej. Nowością w TTW jest możliwość mieszania skilli wywodzący się z różnych klas. W grze nie brakuje też elementów RPG w rodzaju systemu rozwoju umożliwiającego podnoszenie parametrów.

Podczas rozgrywki mamy dostęp do najróżniejszych rodzajów ekwipunku. Po raz pierwszy w historii cyklu znajdziemy tu także broń białą. Sprzęt, warto dodać, jest tu generowany proceduralnie na zasadach podobnych jak w Borderlands. Oprócz tego, jak na fantasy przystało, dysponować możemy również zaklęciami: przywaniem meteorów, zamianą nieprzyjaciół w owce etc.

W grze występuje mapa świata, z poziomu której wybieramy lokacje, do których się udamy. Możemy na niej trafić też na losowe starcia i zadania pobocznie niedostępne w żaden inny sposób. 

Wideo - Tiny Tina's Wonderlands

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper