Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge

Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge

7,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.9
XBOX 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.09.2005
Europa:
30.09.2005
Polska:
30.09.2005
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.09.2005
Europa:
30.09.2005
Polska:
30.09.2005

Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge - opis gry

The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Capcom na PlayStation 2 i Xboxa. Produkcja Żółto-niebieskich kontynuowała fabularne wątki filmu, który w Polsce ukazał się pod tytułem “Miasteczko Halloween”.

Akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach przedstawionych w filmie Tima Burtona. Miasteczko Halloween przez ten czas cieszyło się spokojem, ale dobre czasy przechodzą do historii gdy trzech pomagierów Oogie Boogie, czyli Lock, Shock i Barrel, uwalniają swojego szefa. Grupa oprychów przejmuje w ten sposób kontrolę nad miastem, tym samym zrzucając na kościste barki Jacka Skellingtona kolejne trudne zadanie.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Tytuł korzysta z know-how Capcomu, który specjalizuje się w grach nastawionych na akcję. The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge przywodzi czasami na myśl serię Devil May Cry, bowiem tu też nasz podopieczny, w tym przypadku Jack Skellington, szlachtuje stylowo rzesze przeciwników. Jack posiada specjalną broń przypominając bat, która pomaga mu w jego zmaganiach, a cały system został obmyślany tak, by nie mieli z nim problemów również młodsi gracze. Walka to jednak nie wszystko co na nas czeka. Gra składa się ogólnie z dwudziestu czterech etapów (plus dwóch dodatkowych), na których wykonujemy jeszcze inne zadania, np. rozwiązujemy proste zagadki bądź pokonujemy rozmaite sekcje zręcznościowe. W zależności od naszych poczynań na koniec poziomu jesteśmy oceniani literami A, B, C, D lub S. Nota zależy od takich czynników jak czas przejścia levelu, najdłuższe combo czy obrażenia zadane Skellingtonowi.

 

Główny bohater ma do dyspozycji stroje, które dają mu unikalne umiejętności. Santa Jack pozwala ciskać w przeciwników wybuchającymi prezentami albo ich zamrażać, a Pumpkin King umożliwia zianie ogniem, co przydaje się w walce i przy otwieraniu zamkniętych drzwi. Te dwa stroje otrzymujemy w konkretnym momencie, resztę możemy natomiast zdobyć spełniając stosowne wymogi. Dodać jednak warto, iż bonusowe ciuchy nie wpływają na zdolności protagonisty.

Wideo - Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper