Trapt

Trapt

6,3
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
30.06.2005
Europa:
24.02.2006
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
30.06.2005
Europa:
24.02.2006

Trapt - opis gry

Trapt to gra strategiczna z elementami RPG wyprodukowana i wydana przez Tecmo wyłącznie na PlayStation 2. Tytuł był, przynajmniej na Zachodzie, nieoficjalną czwartą odsłoną serii Deception, w której zadanie gracza polegało na zastawianiu pułapek na przeciwników.

Gra pozwala nam się wcielić w księżniczkę Allure, która po śmierci swojego ojca, króla Fronenburg, zostaje wrobiona w morderstwo przez macochę. Allura ucieka wraz ze swoją służącą i po długiej podróży trafia do starego zamczyska, gdzie według legend uwięziony jest potężny demon. Jak się okazuje, przybycie dziewczyny było starannie przezeń zaplanowane. Na miejscu bohaterka z niewinnej dziewczyny przeistacza się w bezlitosnego Trapmastera.

 

W Trapt, podobnie jak w serii Deception, gameplay polega na zastawieniu pułapek, które mają eliminować najeżdżających zamek intruzów. Allura nie może stanąć z nimi do walki oko w oko, dlatego należy stosować podstęp. Gra podzielona jest na misje. Każda z nich rozpoczyna się w innym pomieszczeniu, wymagając od nas rozstawienia zasadzek. Pułapki dzielą się na trzy rodzaje - montowane na suficie, podłodze i ścianach. Nasza podopieczna jest w stanie taszczyć z sobą po trzy danego typu. Tak jak w Deception II i III, istnieje możliwość budowania bardziej skomplikowanych konstrukcji składających się z wielu elementów. Co warto dodać, w zamku znajdują się też już wcześniej zastawione pułapki, z których, rzecz jasna, można skorzystać.

 

Pokonywanie kolejnych przeciwników pozwala zdobywać kasę, za którą można kupować nowe pułapki oraz klucze otwierające dostęp do nowych pomieszczeń w zamku. Oprócz głównego wątku Trapt oferuje także poboczne zadania rzucające więcej światła na fabułę. W sumie historię wieńczy jedno z czterech zakończeń. To, jakie zobaczymy zależne jest od podejmowanych w trakcie rozgrywki decyzji.

Wideo - Trapt

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper