Ghosthunter

Ghosthunter

7,3
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Cambridge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
05.12.2003
Europa:
05.12.2003
Producent:
SCE Studios Cambridge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
05.12.2003
Europa:
05.12.2003

Ghosthunter - opis gry

Ghosthunter jest grą akcji wydaną w 2004 roku na konsolę PlayStation 2. Produkcja została stworzona przez studio Sony Cambridge, które ma w swoim portfolio między innymi kultowe MediEvil.

Głównym bohaterem tej gry jest Lazarus Jones, który został oddelegowany do rozwiązania nękających pewną szkołę problemów. W budynku tym rozegrały się dramatyczne wydarzenia - jeden z nauczycieli zamordował bowiem swoich uczniów. Od tej pory miejsce jest nawiedzone przez duchy. Tytuł jest interesującą mieszanką horroru, gry akcji, a także komedii. Podczas gdy niektóre etapy mają za zadanie przestraszyć gracza, inne potrafią rozbawić do łez.

Do dyspozycji naszego podopiecznego oddano kilka rodzajów broni, skutecznej przeciwko pozbawionym ciała bytom. Ponadto bohater potrafi kontrolować przyjaznego ducha, który służy mu pomocą używając swoich nadnaturalnych zdolności. Te mogą być ładowane poprzez przechwytywanie innych, spotykanych w trakcie rozgrywki, bytów astralnych. W trakcie rozgrywki na naszej drodze stają rozmaite rodzaje przeciwników, które najpierw pozbawiamy energii przy pomocy „broni palnej”, a później przechwytujemy, by nie stanowiły już zagrożenia. Oprócz walk z oponentami, wielokrotnie musimy także rozwiązywać proste zagadki. Choć fabuła gry jest powiązana z nawiedzoną szkołą, miejsca akcji są różnorodne - gracz trafia tu między innymi na posępne bagna, czy do kopalni, która także nie uszła uwadze istot z zaświatów.

W momencie premiery gra była chwalona nie tylko za rozgrywkę, lecz również za oprawę graficzną, która doskonale prezentowała możliwości stosunkowo młodej konsoli Sony. Uwadze graczy nie uszła także warstwa dźwiękowa, skutecznie budująca mroczny klimat.

Co ciekawe, w grze zastosowano interesujący mechanizm fałszywego zakończenia - po dotarciu do końca oczom gracza ukazuje się ekran tytułowy. Po chwili jednak można zobaczyć scenkę, z której jasno wynika, że gracz został oszukany, a wydarzenia mają dalszy ciąg.

Wideo - Ghosthunter

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper