Thor: God of Thunder

Thor: God of Thunder

5,6
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.2
X360 5.0
Wii -
3DS -
DS 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Liquid Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.04.2011
Europa:
30.04.2011
Polska:
30.04.2011
Producent:
Liquid Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.04.2011
Europa:
30.04.2011
Polska:
30.04.2011

Thor: God of Thunder - opis gry

Thor: God of Thunder to gra akcji wydana na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii, Nintendo DS i Nintendo 3DS. Powstała ona na podstawie komiksu wydawnictwa Marvel. Za jej scenariusz odpowiadał scenarzysta komiksowy Matt Fraction.

Głównym bohaterem gry jest Thor, bóg burzy i piorunów, jeden z lepiej znanych superbohaterów wydawnictwa Marvel. Kraina nordyckich bogów Asgard zostaje zaatakowane przez siły Jötun, zaś główny bohater musi dać im odpór. W tym celu podróżuje przez różne krainy Asgardu próbując powstrzymać inwazję i przy okazji dowiedzieć się prawdy o jej powodach.

Poszczególne wersje mniej lub bardziej się od siebie różnią. Na sprzętach HD oraz na 3DS-ie i Wii mamy do czynienia z trójwymiarową grą akcji. Struktura gry jest liniowa, podobnie jak ma to miejsce chociażby w serii God of War. Nasz podopieczny zmaga się z przeważającymi siłami nieprzyjaciela, posługując się przede wszystkim swoim młotem, Mjolnirem, ale niczym prawdziwe bóstwo potrafi też ujarzmiać błyskawice, wywoływać trzęsienia ziemi czy przywoływać wiatr. Początkowo nasze możliwości są ograniczone, lecz z czasem pozyskujemy nowe zdolności. Co warto dodać, w przypadku wersji na Wii przy odpalaniu różnych mocy Thora możemy zrobić użytek z funkcji kontrolera ruchu.

Wersja z Nintendo DS, za którą odpowiadało studio WayForward, mocno różni się od pozostałych. Choć główne założenia fabularne są w zasadzie te same, rozgrywka jest zupełnie inna - DS-owy Thor to bowiem dwuwymiarowa zręcznościówka. W głównym trybie na przejście czeka siedem światów po trzy levele każdy, ale oprócz tego dostępny jest też między innymi Survival, gdzie nasz podopieczny próbuje przeżyć jak najdłużej eliminując niekończące się rzesze przeciwników. Dostępne do odblokowania są także rozmaite bonusy dla fanów komiksu (dotyczy to też pozostałych wersji).

Wersja z DS-a była oceniana najlepiej ze wszystkich. Pozostałe przyjęto chłodno.

Wideo - Thor: God of Thunder

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper