The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

7,2
80 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
Wii U 7.0
PS3 7.2
X360 7.2
Wii 7.5
PS Vita 6.5
3DS 8.0
DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Beenox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
26.06.2012
Europa:
26.06.2012
Polska:
29.06.2012
Producent:
Beenox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
26.06.2012
Europa:
26.06.2012
Polska:
29.06.2012

The Amazing Spider-Man - opis gry

The Amazing Spider-Man jest trzecią grą z Człowiekiem Pająkiem autorstwa kanadyjskiego studia Beenox. Fabuła gry ukazuje wydarzenia mające miejsce siedem miesięcy po akcji filmowego hitu o tym samym tytule.

Peter Parker musi stanąć przeciwko rozprzestrzeniającej się po Manhattanie infekcji powstałej w trakcie eksperymentów łączących ludzki i zwierzęce DNA w Oscorpie i uratować swoją ukochaną, objętą kwarantanną Gwen Stacy. Swój plan powstrzymania szerzącej się epidemii ma także nowy szef potężnej korporacji, Alistair Smythe, który wysyła do boju armię robotów z zakodowanym rozkazem unieszkodliwienia wszystkich okazów międzygatunkowej mutacji. Sprzymierzeńcami głównego bohatera są dr Curt Connors', znany fanom głównie jako Lizard oraz dociekliwa reporterka Whitney Chang.

Gameplay osadzony został w otwartym świecie, którego obszar obejmuje wirtualnie wykreowany Manhattan. W stroju Pająka bujamy się między budynkami z iście akrobatyczną finezją, by dotrzeć do określonych punktów, w których czekają na nas sekwencje popychające główny wątek fabularny do przodu. Mechanika poruszania się w miejskiej dżungli jest bardzo intuicyjna dzięki zaimplementowaniu mechaniki zwanej przez twórców "pajęczym zmysłem". Oprócz tego w trakcie free-roamingowej zabawy zmierzyć przyjdzie nam się z patrolującymi wyspę robotami i nie raz, i nie dwa pomożemy mieszkańcom w opałach. Same misje składają się z mieszanki bijatyki zbudowanej w podobny sposób do tego, z czym mieliśmy już do czynienia w grach Rocksteady z Batmanem w roli głównej, skradania się i elementów platformowych, złożonych tak, aby dać jak najwięcej miejsca bazującym na nadludzkiej zręczności i koordynacji ruchowej popisom Parkera.

Trzeba nadmienić, iż wersje na Wii i 3DS-a różnią się od edycji wydanych na PlayStation 3 i Xboksa 360. Konsole Nintendo dostały bardziej liniową rozgrywkę, choć zachowano identyczny rys fabularny. Zamiast otwartego świata graczom posiadającym wspomniane sprzęty firmy z Kioto pozostała zaledwie możliwość wybierania poszczególnych poziomów z głównego menu. Swoje wydanie The Amazing Spider-Man otrzymały również Wii U i PS Vita.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - The Amazing Spider-Man

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper