Spider-Man: Shattered Dimensions

Spider-Man: Shattered Dimensions

7,3
88 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS3 7.4
X360 7.2
Wii 7.0
DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Beenox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
07.09.2010
Europa:
07.09.2010
Polska:
10.09.2010
Producent:
Beenox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
07.09.2010
Europa:
07.09.2010
Polska:
10.09.2010

Spider-Man: Shattered Dimensions - opis gry

Spider-Man: Shattered Dimensions jest przygodową grą akcji wyprodukowaną przez studio Beenox i wydaną przez Activision we wrześniu 2010 roku na PC i konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Nintendo Wii. Dostępna jest również wersja Shattered Dimensions na DS-a, jednak odpowiada za nią inny deweloper - Griptonite Games.

Shattered Dimensions opowiada historię czterech pająków. Standardowego Spidermana, pająka przyszłości, przeszłości oraz tego ubranego w czarny kombinezon. Każdy z nich oferuje trochę inny sposób prowadzenia zabawy oraz zupełnie inny świat. Spiderman walczy z Mysterio, czyli mistrzem iluzji, o tablet porządku i chaosu. W pewnym momencie sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Spiderman rozbija ten jakże ważny i potężny artefakt na kawałki. Tablet posiada potężną moc i jeśli jego fragmenty wpadną w niepowołane ręce, świat ulegnie zagładzie. Fragmenty tablicy zostały porozrzucane po czterech równoległych rzeczywistościach, a każda z nich ma swojego Spidermana. Gracz musi wcielić się we wszystkich czterech bohaterów i pozbierać wszystkie elementy tabletu.

W każdej misji mamy jeden cel - odzyskać kawałek tablicy, który zawsze trafia w ręce jednego ze znanych przeciwników Spider-Mana (m.in. Electro, Scorpion, Hobgoblin). Schemat zawsze jest ten sam - ścigamy wroga, przemierzając rozmaite lokacje, pozbywamy się nieprzyjaciół i na sam koniec staczamy finałową walkę z bossem. Do dyspozycji gracza na początku oddano podstawowy wachlarz ciosów, który to z czasem możemy rozbudować (m.in. dzięki punktom za pokonanych przeciwników). System ten jest podobny do tego jaki znajdował się w X-Men Origins: Wolverine. Spider-Man potrafi zrobić użytek ze swoich nadludzkich umiejętności - bohater wykonuje karkołomne akrobacje, wspina się, tworzy efektowne combosy i wykorzystuje swoją sieć. Zabawa w każdym wymiarze wygląda nieco inaczej - wprawdzie teraźniejszość, symbiont oraz przyszłość nie wyróżniają się jakoś szczególnie, ale np. w uniwersum Noir należy unikać walki i działać z zaskoczenia.

Grafika jest mocną stroną Spider-Man: Shattered Dimensions, głównie dzięki temu, iż w każdym ze światów projekty otoczenia, przeciwników oraz samego Człowieka-pająka wyglądają zupełnie inaczej. Szczególnie może podobać się czarno-białe uniwersum Noir.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Spider-Man: Shattered Dimensions

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper