This is the Police

This is the Police

6,2
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.5
PS4 5.7
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Weappy Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
28.07.2016
Europa:
28.07.2016
Producent:
Weappy Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
28.07.2016
Europa:
28.07.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: This is the Police (PS4)
6.0
Recenzja: This is the Police (PS4)
PS4

This is the Police - opis gry

 This is the Police to gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę szefa policji. Za jej produkcję odpowiadało niezależne studio Weappy Studio, a za wydanie EuroVideo Medien. Produkcja ukazała się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gra pozwala nam wejść w buty Jacka Boyda, szefa policji z niewielkiego miasta o nazwie Freeburg. W wyniku intrygi skorumpowanego burmistrza Boyd zostaje wysłany na przedwczesną emeryturę. Niestety, pech chce, że nie ma on żadnych oszczędności. W ciągu 180 dni, które zostały mu na służbie, musi on uzbierać pół miliona dolarów na swój fundusz emerytalny, a jednocześnie nadal pełnić funkcję szefa policji.

Boyd generalnie nie uczestniczy w akcjach. Jego, a co z tym idzie naszym, zadaniem jest możliwie jak najbardziej sprawne zarządzanie skąpymi siłami porządkowymi jakie ma do dyspozycji. W trakcie ‘growego’ dnia na służbie mogą się wydarzyć różne rzeczy, a my musimy na nie jakoś zareagować oddelegowując do pracy ludzi. Nie da się jednak odpowiedzieć na wszystkie wezwania, dlatego stale trzeba podejmować decyzje. Zignorowanie pewnych incydentów może, ale nie musi mieć poważnych konsekwencji.

Inny element gameplayu to śledztwa. W ich trakcie bierzemy udział w procesie dedukcji układając w spójną całość relacje świadków oraz (niekiedy) przesłuchując podejrzanych. Śledztwa trwają zwykle kilka dni i stanowią urozmaicenie codziennego znoju.

Poza pracą stróża prawa zajmujemy się też sprawami czysto administracyjnymi. Zwalniamy pracowników, zatrudniamy, przydzielamy urlopy.

Boyd może też przejść na ciemną stronę mocy. Np. przystawać na mniej lub bardziej dziwne propozycje skorumpowanego ratusza, jak zwolnienie wszystkich czarnoskórych policjantów. Nie musimy się tym sugestiom poddawać, ale wówczas odbije się to na portfelu głównego bohatera. Znaczącą siłą w mieście jest też mafia, z którą można wejść w konszachty.

Wideo - This is the Police

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper