The X-Files

The X-Files

5,5
15 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PSone 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HyperBole Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
09.1999
Europa:
09.1999
Producent:
HyperBole Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
09.1999
Europa:
09.1999

The X-Files - opis gry

The X-Files to przygodówka typu point-and-click wyprodukowana przez HyperBole Studios i wydana przez Fox Interactive na komputerach osobistych oraz PlayStation. Gra powstała na podstawie serialu emitowanego w Polsce pt. “Z archiwum X”.

Akcja gry toczy się w tle wydarzeń ukazanych w trzecim sezonie serialu. Historia skupia się na perypetiach Craiga Willmore’a, agenta FBI z Seattle. Stara się on zbadać sprawę zniknięcia Foxa Muldera i Dany Scully, których ostatnim miejscem pobytu było Everett w stanie Waszyngton.

 

Rozgrywka zaczyna się od briefingu. Pierwszym zadaniem Willmore’a jest zdobycie gadżetów, które pomogą mu w poszukiwaniach. Są to gogle pozwalające widzieć w ciemnościach, kamera cyfrowa, palmtop, zestaw wytrychów, rewolwer, kajdanki i parę innych równie przydatnych rzeczy. Poszukując zaginionych agentów nasz podopieczny eksploruje odwiedzane miejscówki, robi zdjęcia (które można potem analizować na komputerze), kolekcjonuje dowody, rozmawia z ludźmi itd. Bardzo przydatny jest palmtop. Dzięki niemu Willmore ma dostęp do mapy regionu, jest w stanie robić notatki oraz czytać otrzymywane maile. Jako agent FBI ma też dostęp do wielu niezwykle istotnych policyjnych baz danych.

 

Do sterowania używamy interfejsu point-and-click. Co warto dodać, rozgrywkę często przerywają wstawki filmowe z prawdziwymi aktorami. Struktura gry jest nieliniowa. W zależności od podejmowanych decyzji historia może pójść w różnym kierunku, co wpływa na zakończenie. Willmore może też w różny sposób wpływać na relacje z jedną z tutejszych żeńskich postaci.

 

Ciekawy patent zastosowano przy przesłuchaniach. Istnieje bowiem możliwość wyboru, w jaki sposób Willmore będzie się odnosił do rozmówców (czy będzie służbistą, czy podejdzie do sprawy na luzie itd.).

 

Dla tych, którzy mogą sobie nie poradzić z rozlicznymi łamigłówkami, twórcy przygotowali system podpowiedzi.

Wideo - The X-Files

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych