CSI: 3 Dimensions of Murder

CSI: 3 Dimensions of Murder

4,5
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.0
PS2 4.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.03.2007
Europa:
31.03.2006
Polska:
03.08.2007
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.03.2007
Europa:
31.03.2006
Polska:
03.08.2007

CSI: 3 Dimensions of Murder - opis gry

CSI: 3 Dimensions of Murder to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Telltale Games i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a potem został przeniesiony też na PlayStation 2 (za port odpowiadał bułgarski oddział Ubisoftu). Gra powstała na bazie serialu telewizyjnego CSI: Crime Scene Investigation.

Produkcja Telltale posiada strukturę  podobną do serialu telewizyjnego. ‘Główny wątek’, jeśli tak to można nazwać, składa się z kilku śledztw mających na celu wyjaśnienie morderstw, a wszystkie te sprawy zmierzają do konkluzji w ostatnim rozdziale/odcinku. Tu jednak warto zaznaczyć, że w wersji przygotowanej z myślą o PS2 dorzucono dodatkową (szóstą) sprawę, w której usiłujemy wyjaśnić zabójstwo kelnerki pracującej w kasynie.

Nasze zadanie podczas rozgrywki sprowadza się do poszukiwania śladów, które pomogą nam rozwiązać zagadkę morderstw. Możemy zatem przemieszczać się do różnych lokacji, przeczesywać je pod kątem obecności dowodów, przesłuchiwać świadków, sprawdzać dowody w laboratorium kryminalistycznym i na końcu aresztować podejrzanego. Do dyspozycji mamy rozmaite środki, które pomagają nam w tych zmaganiach: gumowe rękawiczki, ninhydryna, mikroskopy, aparat robiący zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, ultrafiolet i wiele innych rzeczy. Warto zaznaczyć, że wersje z PC i PS2 nieco się od siebie różnią - ta druga bowiem daje nam większą swobodę poruszania się i kontrolowania perspektywy.

Pod koniec każdej sprawy jesteśmy oceniani przez naszego szefa. Im bardziej precyzyjni byliśmy, tym wyższa nota. Grać możemy na trzech stopniach trudności - od tego wyboru zależy, ile i jakie podpowiedzi otrzymamy.

Co warto dodać, w grze swoich głosów użyczyli aktorzy występujący w serialu.

Wideo - CSI: 3 Dimensions of Murder

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper